Zaproszenie na III Konferencję z Cyklu „Mity i rzeczywistość XXI wieku. Żywność Genetycznie Modyfikowana GMO”

wpis w: Konferencje | 0

Najnowsze doniesienia mówią o tym iż Rząd chce dopuścić do wprowadzenia organizmów modyfikowanych genetycznie, czyli GMO do środowiska. Jesteśmy zapewniani, że organizmy te będą hodowane w celach laboratoryjnych, nie konsumpcyjnych. Czy GMO pozostanie tylko w „użyciu zamkniętym”, czy istnieje zagrożenia dla środowiska?

Cel przyświecający kolejnemu spotkaniu to edukacja społeczeństwa poprzez zwiększenie wiedzy Polaków na temat Żywności modyfikowanej. W gronie specjalistów i lekarzy zamierzamy podnieść świadomość zaproszonych Gości odpowiedzialnych za ochronę zdrowia na temat działania GMO oraz bezpieczeństwa zdrowia. W debacie publicznej poruszymy temat źródeł żywności jakim są „nowe rośliny i organizmy zwierzęce”

Przybliżymy kategorie nowej żywności związane z zastosowaniem nowych technologii produkcji oraz przyjrzymy się aktualnym przepisom, ustawie na temat GMO i jej nowelizacji w Polsce.

Uczestniczący w konferencji lekarze będą mogli uzyskać punkty edukacyjne zgodnie z obowiązującymi przepisami Ministra Zdrowia

Serdecznie zapraszamy do udziału i dyskusji.

www.gmo.org.pl

Prof. dr hab. Andrzej K. Kononowicz
Przewodniczący Komitetu Naukowego

dr Włodzimierz W. Sukiennik
Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego