Australia pomoże Ukrainie. Ogromne wsparcie w walce z Rosją.

wpis w: Zdrowie | 0

Rząd w Canberze zdecydował o udzieleniu Ukrainie bezprecedensowego wsparcia. Do walki z armią rosyjską. Australia przekaże broń o wartości 50 mln dolarów. Premier Scott Morrison zapowiedział, że w większości będzie to „śmiercionośny sprzęt”.Szef australijskiego rządu przekazał, że na Ukrainę trafią „rakiety, amunicja oraz innego rodzaju sprzęt wojskowy – w większości śmiercionośny”. Oznacza to, że Australia w ciągu kilku dni zmieniła swoje stanowisko wobec wojny na Ukrainie. Jeszcze w ubiegłym tygodniu Scott Morrison deklarował, że jego kraj wesprze Kijów, ale jedynie „bronią nieśmiercionośną”.- Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski oświadczył: „potrzebuję amunicji, nie podwózki”, tak więc Australia zamierza na tę prośbę przystać – mówi szef australijskiego rządu, nawiązując do propozycji ewakuacji z Kijowa złożonej prezydentowi Ukrainy przez Amerykanów.
To nie jedyne wsparcie, jakie Australia udzieliła w ostatnim czasie Ukrainie. W ubiegłym tygodniu rząd Australii wprowadził ułatwienia wizowe dla uchodźców oraz zapowiedział, że Australia przekaże pomoc humanitarną.

Wojna na Ukrainie. Szefowie MSZ Polski i Australii rozmawiali o sytuacji

Tymczasem, szefowie MSZ Polski i Australii – Zbigniew Rau i Marise Payne rozmawiali we wtorek o sytuacji na Ukrainie. Minister Payne zapewniła, że Australia solidarnie z NATO i UE wspiera Ukrainę w walce z rosyjskim agresorem – przekazało polskie MSZ.

„Minister Zbigniew Rau rozmawiał dziś telefonicznie z min. SZ Australii Marise Payne o sytuacji na Ukrainie. Minister Payne zapewniła, że Australia solidarnie z NATO i UE wspiera Ukrainę w walce z rosyjskim agresorem” – poinformowało na Twitterze MSZ.

źródło: wp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *