Bank popełnił błąd. Studentka została milionerką i „nie brała jeńców”

wpis w: Zdrowie | 0

Christina Lee przez prawie rok wydawała nieograniczone fundusze, jakie omyłkowo przyznał jej bank Westpac. Kobieta przeznaczyła setki tysięcy na luksusowy apartament, buty Louboutine’a, torebki Hermesa i biżuterię od Diora. Sąd nie uznał tego za przestępstwo.Pochodząca z Malezji, Christine Jiaxin Lee, przez pięć lat studiowała inżynierię chemiczną na uniwersytecie w Sydney. Niedługo po tym jak otworzyła konto w banku Westpac, popełniono błąd. Młodej kobiecie przyznano wielomilionowy debet.
Ekstrawaganckie zakupy i nieograniczone fundusze

Początkowo Lee nie zdawała sobie sprawy z ogromnego debetu. Jednak po kilku latach zauważyła nieograniczone środki i wpadła w szał zakupów.

21-latka kupiła markowe torebki Diora czy Chanel oraz ubrania, biżuterię, telefony komórkowe oraz sprzęt elektroniczny. Wynajęła także luksusowy apartament na najwyższym piętrze wieżowca. Przez kolejny rok nikt z banku nie zauważył pomyłki. Błąd został wykryty przez bank 11 miesięcy po tym jak kobieta zaczęła wydawać pieniądze. Jeden z pracowników zadzwonił do kobiety żądając, aby wyjaśniła, gdzie są brakujące miliony. Lee powiedziała, że ​​pieniądze zostały przelane na jej konto przez jej rodziców. Chłopak studentki, Vincent King, zaprzeczył, jakoby cokolwiek wiedział o funduszach.

Kiedy Lee zorientowała się, że będzie mieć problemy postanowiła wrócić do Malezji na swoim drugim paszporcie. Zatrzymano ją jednak na lotnisku w Sydney. Została oskarżona o nieuczciwe uzyskiwanie korzyści finansowych poprzez oszustwo i świadome wydawanie pieniędzy pochodzących z przestępstwa.Prawnik kobiety Hugo Aston próbował wyjaśnić sprawę w sądzie w Sydney. Stwierdził, że chociaż Lee zachowała się nieuczciwie to nie popełniła żadnego przestępstwa, ponieważ błąd leży po stronie banku. Postępowanie przeciwko młodej kobiecie zostało umorzone, a ona sama wróciła do Malezji.

To nie są dochody z przestępstwa. To pieniądze, o których wszyscy marzymy – powiedziała sędzia Lisa Stapleton, cytowana przez „Sydney Morning Herald”.

Wiele przedmiotów zakupionych przez Lee zostało skonfiskowanych i zwróconych. Rzecznik Westpac powiedział, że bank „podjął wszelkie możliwe kroki w celu odzyskania swoich funduszy”.

źródło: o2.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *