Będą nowe obostrzenia? Rząd o przyszłości lockdownu w Polsce

wpis w: Pozostałe | 0

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o przedłużeniu obostrzeń. Do kiedy trwał będzie lockdown w Polsce? Według informacji przedstawionych przez Adama Niedzielskiego obecne restrykcje potrwają do 18 kwietnia.

W środę 7 kwietnia Ministerstwo Zdrowia poinformowało, do kiedy potrwa lockdown w Polsce.

Nowe obostrzenia. Adam Niedzielski zdradza szczegóły ws. lockdownu

Jak poinformował minister Adam Niedzielski, nowe obostrzenia, które powinny zakończyć się w piątek 9 kwietnia, zostaną przedłużone. – Obserwowane ostatnio wyniki nowych zakażeń są w tym momencie zbyt słabym sygnałem, by traktować je w optymistyczny sposób. Wciąż mamy złą sytuację w szpitalach – powiedział minister zdrowia.

– Z tych powodów podjęliśmy decyzję, że obostrzenia zostaną przedłużone o okres pond tygodnia. Lockdown będzie obowiązywał do 18 kwietnia. Wtedy będziemy decydowali, co dalej – przekazał Adam Niedzielski. Tym samym potwierdził informacje, do których dotarła wcześniej Wirtualna Polska.

Minister zdrowia podkreślił przy tym, że na decyzję o przedłużeniu lockdownu w Polsce wpłynęła zła sytuacja w regionach. Chodzi m.in. o województwa wielkopolskie oraz dolnośląskie, dla których przygotowuje się pomoc z innych regionów.

Nowe obostrzenia po 9 kwietnia. Wcześniejsze doniesienia z rządu

Jak informowaliśmy wcześniej w Wirtualnej Polsce, z nieoficjalnych informacji płynących z bliskiego otoczenia premiera wynikało, że rząd rozważa przedłużenie lockdownu w Polsce o kolejny tydzień.

Oznaczałoby to, że nowe obostrzenia, które narzucono 27 marca, potrwałyby nie do najbliższego piątku, a do 18 kwietnia. Za bardziej rygorystycznym przedłużeniem lockdownu miał być minister Adam Niedzielski, który chciał utrzymać nowe obostrzenia do 23 kwietnia.

Jak wynikało z nieoficjalnych informacji, do których dotarła Wirtualna Polska, zamknięte pozostać miały wszystkie branże objęte wcześniej restrykcjami, a także żłobki, przedszkola i wielkopowierzchniowe sklepy budowlane i meblowe.

źródło: wp.pl
foto: Pixabay

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *