Były senator Tomasz M. zatrzymany

wpis w: Zdrowie | 0

Były dolnośląski senator PO Tomasz M. został zatrzymany przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji oraz Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Chodzi o wyłudzenie 32 mln zł z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i ZUS. W sprawie zatrzymano także m.in. prezydenta Konfederacji Lewiatan Macieja W.Informację o zatrzymaniu byłego senatora PO z Dolnego Śląska podał serwis rmf24.pl. Z informacji dziennikarza serwisu wynika, że ma ono związek ze szczecińskim śledztwem, dotyczącym wielomilionowych wyłudzeń z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Były senator PO Tomasz M. ma być jedną z wielu osób zatrzymanych w tej sprawie. Jak informuje rmf24.pl w tej sprawie zatrzymano także prezydenta Konfederacji Lewiatan Macieja W. oraz Iwonę S. i Tomasza H.

Te cztery osoby, kiedyś związane z Work Service – podejrzane są o wyłudzenie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz z ZUS ponad 32 milionów złotych. Chodzi o lata 2010- 2019.W działania szczecińskiej prokuratury w tym śledztwie zaangażowani są nie tylko funkcjonariusze CBŚP, ale także CBA. Są one prowadzone w kilku województwach.”Na obecnym etapie, z uwagi na fakt, że czynności są toku, są to wszystkie informacje, które możemy przekazać” – poinformowało CBA, potwierdzając zatrzymania.zecznik Prokuratury Regionalnej w Szczecinie Marcin Lorenc poinformował w rozmowie z TVN24, że trwają obecnie czynności z zatrzymanymi. – Część z nich już usłyszała lub za chwilę usłyszy zarzuty – dodał.

Prokurator Lorenc nie chciał na razie ujawniać treści zarzutów. Przyznał jednak, że sprawa dotyczy wyłudzenia z PFRON i ZUS 32 mln złotych.

Dodał, że Prokuratura Regionalna prowadzi śledztwo w tej sprawie od kilku lat.
Tomasz M. i Work Service

Tomasz M. był założycielem i wiceprezesem zarządu spółki akcyjnej Work Service, jednej z największych w Polsce agencji pracy tymczasowej.W 2005 z ramienia Platformy Obywatelskiej został wybrany na senatora VI kadencji w okręgu wrocławskim. W Senacie pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Komisji Gospodarki Narodowej. W wyborach parlamentarnych w 2007 po raz drugi uzyskał mandat senatorski.

W 2009 spółka Work Service podpisała z Agencją Rozwoju Przemysłu (w ramach konkursu) umowę na szkolenia i doradztwo świadczone przez DGA oraz pośrednictwo pracy świadczone przez Work Service dla pracowników zwalnianych ze stoczni w Gdyni i Szczecinie. Wcześniej (jesienią 2008) Tomasz M. był przewodniczącym senackiej Komisji Gospodarki Narodowej w okresie prac nad ustawą dotyczącą przemysłu stoczniowego. 17 marca 2009 senator odszedł z PO i jej klubu parlamentarnego po tym, jak Donald Tusk zapowiedział złożenie wniosku o jego wykluczenie z tych gremiów. Zrezygnował także z kierowania i z członkostwa w Komisji Gospodarki Narodowej.

W raporcie Ministerstwa Skarbu Państwa stwierdzono, że wybór związanej z senatorem firmy Work Service, która doradzała zwalnianym stoczniowcom, odbył się zgodnie z prawem. Część mediów opublikowała sprostowania wcześniej przedstawianych informacji w tej sprawie.

źródło: wp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *