Covid-19. Wielki protest w Austrii. „Nie dla szczepień” i „dość tego”!

wpis w: Pozostałe | 0

W sobotę na ulice Wiednia wyszło – według szacunków austriackiej policji – 35 tysięcy ludzi. Tłum wyraził w ten sposób swój sprzeciw dla ogólnokrajowego lockdownu i obowiązku szczepień na COVID-19.

Uczestnicy sobotnich protestów w Wiedniu, których wg policji było ok. 35 tysięcy, nieśli transparenty z hasłami: „nie dla szczepień”, „dość tego” czy „precz z faszystowską dyktaturą” – informuje „Rzeczpospolita” na swojej stronie internetowej. Towarzyszyły temu głośne gwizdy, trąbienie i walenie w bębny.

Rzecznik miejscowej policji poinformował, że było mniej niż 10 aresztowań za naruszenie ograniczeń związanych z koronawirusem i zakazem używania symboli nazistowskich.

Lockdown w Austrii

Od poniedziałku w Austrii wprowadzono całkowity lockdown dla osób niezaszczepionych. Zakaz wychodzenia z mieszkań i domów dotyczy wszystkich niezaszczepionych osób powyżej 12. roku życia.

Przepisy dopuszczają możliwość wyjścia z domu do lekarza, skorzystania z ośrodków zdrowia lub punktów szczepień. Możliwe będzie także „zaspokojenie podstawowych potrzeb religijnych”, chodzenia do szkoły czy na uniwersytet.

Austriacy nastawieni z rezerwą do szczepionek

Około 66 proc. mieszkańców Austrii jest w pełni zaszczepionych przeciwko COVID-19, co jest jednym z najniższych wskaźników w Europie Zachodniej. Wielu Austriaków jest sceptycznie nastawionych do szczepionek.

źródło: money.pl
foto: CHRISTIAN BRUNA, PAP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *