Czwarta fala i wariant Delta. Obostrzenia wrócą po wakacjach? Niedzielski niczego nie wyklucza.

wpis w: Zdrowie | 0

Adam Niedzielski nie wyklucza, że w przypadku eskalacji sytuacji epidemicznej, jesienią wrócą obostrzenia. Wszystko zależy od tego, jak będzie rozprzestrzeniał się wariant Delta koronawirusa.Jesienią może czekać nas powrót obostrzeń. Minister zdrowia Andrzej Niedzielski w wywiadzie dla dziennika ”Fakt” nie wykluczył takiej sytuacji. Wszystko zależy od tego, jak nad Wisłą rozgości się nowy wariant koronawirusa. Delta jest przyczyną wzrostów zakażeń w Wielkiej Brytanii czy Rosji.

– Niczego wykluczyć nie można. Jednak zwracam uwagę, że Delta jest z nami przynajmniej od blisko 2 miesięcy, kiedy potwierdziliśmy pierwszy przypadek. Z drugiej strony popatrzmy na to, co dzieje się w Wielkiej Brytanii — powiedział dziennikarzom Faktu Andrzej Niedzielski.

Niedzielski nie widzi na razie jednak żadnych przesłanek, które wskazywałby na taki scenariusz. Nie wyklucza, że sytuacja może się zmienić jesienią. Wszystko zależy od tego, czy po zakończeniu wakacji sytuacja nie będzie ”eskalować”.Polskie służby medyczne i sanitarne koncentrują się na monitorowaniu obecności alertowych mutacje koronawirusa w Polsce. Niedzielski powiedział, że Polska dużo inwestuje obecnie w laboratoria.

źródło: money.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *