Do Polski nadciąga niszczycielski żywioł. Alarm na Wybrzeżu.

wpis w: Zdrowie | 0

Mieszkańcy wybrzeża otrzymali SMS-y z Alertem Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Uwaga na sztorm. Niezwykle silny wiatr ma wiać w całym pasie nadmorskim od Pomorza Zachodniego po Mierzeję Wiślaną.Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozesłało do mieszkańców Pomorza Alert RCB.

„Uwaga! Dziś, w nocy i jutro rano możliwy silny wiatr (21/22.10). Możliwe utrudnienia komunikacyjne i przerwy w dostawie prądu. Zabezpiecz wolno stojące rzeczy” – czytamy w SMS-ie.
Alert RCB. Sztorm na całym wybrzeżu

Ostrzeżenie zostało rozesłane do części mieszkańców województw pomorskiego i zachodniopomorskiego. Jak podaje IMGW, „prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, w pasie nadmorskim od 50 km/h do 65 km/h, w porywach do 110 km/h, z południowego zachodu”.Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, wiatr może mocno zawiać na całym wybrzeżu od Świnoujścia po Mierzeję Wiślaną. Prawdopodobieństwo wystąpienia silnego wiatru wynosi 85 proc.

W województwie pomorskim silnie wiać może w Trójmieście, Słupsku oraz powiatach nowodworskim, puckim, wejherowskim, lęborskim i słupskim.Na Pomorzu Zachodnim silnie powieje na terenie całego województwa. W województwie warmińsko-mazurskim prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 40 km/h do 55 km/h, w porywach do 100 km/h, z południowego zachodu i zachodu.

Najsilniejszy wiatr spodziewany jest w godzinach późnopopołudniowych i wieczornych. Możliwe są także burze.

źródło: wp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *