Doradca premiera niepokojąco o lockdownie. Podał termin, który zaskakuje.

wpis w: Zdrowie | 0

Poprzednie lockdowny miały częściową skuteczność. Kolejne są kwestią czasu, ale wiadomo, że będą – i to nie jesienią, ale już latem. Tak uważa prof. Parczewski z Rady Medycznej przy premierze.Prof. Miłosz Parczewski z Rady Medycznej przy premierze był gościem Polsat News. Zaznaczył, że nie jest fanem wprowadzania lockdownów. Mimo wszystko – jego zdaniem – kolejnych się nie ustrzeżemy – przynajmniej częściowych.

Wprowadzanie poprzednich obostrzeń dostarczyło danych dotyczących skuteczności poszczególnych elementów lockdownu. Słowem: medycy wiedzą co działa a co nie.

– Mamy coraz więcej danych, jakiego rodzaju lockdowny dobrze działają – mówił w programie „Gość Wydarzeń” prof. Miłosz Parczewski z Rady Medycznej przy premierze. Jego zdaniem, będą następne „zamrożenia” gospodarki i życia społecznego, lecz wprowadzane regionalnie i o mniejszej skali niż wcześniej.Kluczowe pytanie brzmi: kiedy sytuacja się pogorszy? Prof. Parczewski nie ma wątpliwości, że kolejna fala pandemii uderzy w Polskę. I to nie jesienią, ale już w połowie sierpnia.

– Jesteśmy w okresie „zacisza”, trwającego w Polsce w czasie lata. Sytuacja zaczyna się pogarszać w połowie sierpnia. Mamy obecnie wyścig, czy zdążymy postawić mur przed zbliżającym się nowym wariantem koronawirusa – mówił członek Rady Medycznej.Dodał, że obecnie największym problemem jest niski poziom wyszczepienia społeczeństwa. Przypomniał, że „na tle krajów europejskich nie wypadamy najgorzej”.- Trzeba jednak zwrócić uwagę, jaki procent osób wśród poszczególnych grup podatnych na zakażenie przyjął preparat. Ciągle odstajemy, jeśli chodzi o wyszczepienie osób 60 plus – zauważył ekspert.

Jego zdaniem, wskazana przez niego grupa może w największym stopniu obciążyć służbę zdrowia i „sprawić, że znowu dojdzie do jej częściowej blokady dla innych chorych”.

źródło: money.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *