Dr Grzesiowski: Propaganda sukcesu w walce z COVID to największy hamulec programu szczepień.

wpis w: Zdrowie | 0

Dr Paweł Grzesiowski o szczepieniach na COVID-19. – Propaganda sukcesu w walce z COVID to największy hamulec programu szczepień – skomentował na Twitterze. Słowa skierował do Mateusza Morawieckiego i Adama NiedzielskiegoDr Paweł Grzesiowski: „Propaganda sukcesu to największy hamulec programu szczepień”

– Propaganda sukcesu w walce z COVID to największy hamulec programu szczepień – skomentował ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. walki z COVID-19 na Twitterze. O co chodzi?

Specjalista w dziedzinie profilaktyki zakażeń wyjaśnia w dalszej części wiadomości. Przypomina też bilans pandemii koronawirusa w Polsce.

– Ludzie tracą motywację do profilaktyki, gdy lekceważy się zagrożenie. Fakty: ponad 150 tysięcy Polaków zmarło z powodu koronawirusa, 1,5 mln cierpi na powikłania pocovidowe – dodaje dr Paweł Grzesiowski.

Swoje słowa skierował do premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.Dodajmy, że jak wylicza jak podało w środę, 16 czerwca, Ministerstwo Zdrowia od początku pandemii koronawirusa w Polsce zakażenie potwierdzono u 2 878 061 osób. Natomiast 74 688 zmarło. Z kolei 2 649 184 to ozdrowieńcy.

źródło: rynek zdrowia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *