Dr Zbigniew Hałat nie żyje. Lekarz był przeciwnikiem szczepień na COVID-19

wpis w: Zdrowie | 0

Dr Zbigniew Hałat nie żyje. Znany polski epidemiolog i działacz społeczny był zagorzałym przeciwnikiem szczepionek przeciwko COVID-19. Lekarz zmarł w wieku 72 lat.
1. Zmarł dr Zbigniew Hałat

Wiadomość o śmierci znanego polskiego lekarza dr. Zbigniewa Hałata za pośrednictwem mediów społecznościowych przekazała jego rodzina. W dniu śmierci medyk miał 72 lata.

”Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 17 kwietnia zmarł Zbigniew Hałat – mąż, ojciec, dziadek. Uroczystości pogrzebowe już się odbyły. Pogrążona w smutku rodzina” – czytamy na Twitterze.Informacja została potwierdzona również przez Justynę Sochę, liderkę ruchu STOP NOP. Jak przekazała na Twitterze, uroczystości pogrzebowe dr. Hałata odbyły się 22 kwietnia o godz. 14.30. Lekarz został pochowany na Cmentarzu Osobowickim we Wrocławiu.
2. Kim był dr Zbigniew Hałat?

Zbigniew Hałat ukończył studia lekarskie na Akademii Medycznej we Wrocławiu w 1974 roku. Po zakończeniu nauki wyjechał do Afryki, gdzie zajmował się zwalczaniem ciężkich chorób epidemiologicznych.

W latach 1991-1993 był szefem Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz wiceministrem zdrowia. Był również współzałożycielem Polskiego Stowarzyszenia Niezależnych Lekarzy i Naukowców. Do 2020 roku pracował jako dyrektor medyczny Dolnośląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.Dr Zbigniew Hałat był zagorzałym przeciwnikiem szczepień i publicznie wygłaszał swoje poglądy. Twierdził, że szczepionka przeciw COVID-19 zmienia ludzkie geny i przyczynia się do przedwczesnej śmierci. Uważał, że osoby, które się zaszczepiły, są ofiarami propagandy.

Żadne rzetelne źródła naukowe nie potwierdzają tych informacji.

źródło: portal abc zdrowie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *