Dramatyczne doniesienia ze Słowacji. Syn sprawcy zabrał głos

wpis w: Zdrowie | 0

– Jestem zszokowany całą sytuacją – powiedział serwisowi Aktuality.sk syn 71-letniego mężczyzny, aresztowanego w związku z zamachem na premiera Słowacji Roberta Ficę. Przyznał, że ojciec legalnie posiadał broń. Zdementował także plotki o jego stanie psychicznym.Zaraz po zamachu na premiera w Handlovej, strzelec został zatrzymany. Okazał się nim emeryt-poeta. Słowackiemu serwisowi Aktuality.sk udało się porozmawiać z synem podejrzanego.

„Może doszło do spięcia”

Jest on „zszokowany całą sytuacją”. Potwierdził, że jego ojciec posiadał legalnie broń. – Absolutnie nie mam pojęcia, co zamierzał ojciec, co planował, dlaczego tak się stało – mówił dziennikarzom. Zapytany, czy jego ojciec nienawidził Ficy, odpowiedział: „Ujmę to w ten sposób – nie głosował na niego. To wszystko, co mogę powiedzieć na ten temat”.

Mężczyzna zaprzeczył, że jego ojciec kiedykolwiek otwarcie wspominał o atakowaniu lub likwidacji polityka. Zaprzeczył również, że 71-letni mężczyzna był pacjentem psychiatrycznym. – Może doszło do jakiegoś spięcia, nie wiem. Jest bardzo pewny siebie, ale żeby miał do czynienia z psychiatrą czy czymś takim, nie – stwierdził.

źródło: wp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *