Dyrektor NFZ mówił o „mistyfikacji pandemii”. W TV Trwam opowiadał o szkodliwości szczepień

wpis w: Zdrowie | 0

Zbigniew Hałat, lekarz-epidemiolog jest zagorzałym przeciwnikiem szczepień. Mimo tego był dyrektorem wrocławskiego NFZ i często zabierał głos w Telewizji Trwam i Radiu Maryja jako „ekspert od pandemii”. Jednak teraz zbierają się nad nim czarne chmury.Zbigniew Hałat, lekarz-epidemiolog od 2016 roku był dyrektorem wrocławskiego NFZ. Mimo tego od zawsze był przeciwnikiem szczepień i noszenia maseczek, choć to właśnie one mogą pomóc w walce z COVID-19. Lekarz twierdził, że jego misją jest demistyfikacja spisku zawiązanego wokół epidemii.
Lekarz-antyszczepionkowiec zwolniony z NFZ

Jak ustaliła „Gazeta Wyborcza”, w NFZ przestał pracować 31 marca 2021 r. Choć antyszczepionkowe teorie szerzył otwarcie, kwestionując działania swojego pracodawcy, który zachęcał do szczepień, nie został zwolniony — odszedł z pracy na mocy porozumienia stron.Działania na rzecz ruchów antyszczepionkowców lekarz prowadził na szeroką skalę. W październiku 2020 r. podpisał się pod „Listem otwartym polskich lekarzy, naukowców i pracowników służby zdrowia do polskich władz oraz mediów”.
Zniechęca do szczepień w TV Trwam

Swoje teorie spiskowe szerzył również w mediach ojca Rydzyka. Zbigniew Hałat często jest zapraszany w roli eksperta przez Radio Maryja i TV Trwam, gdzie regularnie zniechęca do szczepień. Jego zdaniem, „na ludziach, w milionowych liczbach, dokonywany jest eksperyment”. W praktyce szczepionki przeciw COVID-19 nie są eksperymentem medycznym. Przeszły wszystkie wymagane etapy badań podobnie jak pozostałe szczepionki dostępne na rynku.

W kwietniu 2021 roku na antenie TVP Info przekonywał o „pandemicznym spisku i że szczepienia są częścią planu depopulacji Billa Gatesa i „wielkiego resetu”. Według tej ostatniej teorii „światowi przywódcy chcą wykorzystać pandemię, by obalić kapitalizm i zastąpić go radykalną wersją socjalizmu”.
„WHO promuje kulturę LGBT”

Jak donosi „Gazeta Wyborcza”, audycja została zdjęta z anteny za ogromną liczbę nieprawdziwych informacji i zmanipulowanych faktów. „W audycji zaprezentowano wyłącznie głosy krytyczne wobec podejmowanych działań w walce z pandemią” – napisała wówczas Komisja Etyki TVP.W kwietniu 2020 r. zaatakował Światową Organizację Zdrowia (WHO), twierdząc, że zajmuje się „głównie swoimi sprawami, a więc przede wszystkim promowaniem kultury LGBT czy też tzw. genderyzmu, zamiast właśnie tym, z czego żyć powinna, a więc zwalczaniem chorób zakaźnych”, co również jest niezgodne z prawdą.
Pandemia to „mistyfikacja”

Jego zdaniem, sytuacja z COVID-19 na świecie, wbrew wszystkim dowodom, to „jedna wielka mistyfikacja”. – Sytuacja przekroczyła już dawno absurdy z III Rzeszy i Polski stalinowskiej – mówił lekarz w jednym z wywiadów. Hałat uważał, że to on musi zająć się „demistyfikacją spisku pandemicznego”. – Patrzą się na tę Polskę i podziwiają, i myślą, że od nas wyjdzie odnowa, odnowa antycovidiańska. Zwalczyliśmy nazizm, komunizm, zwalczymy i covidianizm – mówił.

Eksperci jednoznacznie podkreślają, że szczepionki są bezpieczne, gdyż wejście na rynek każdej z nich wymaga spełnienia wielu wysokich standardów, wypracowanych przez kraje Unii Europejskiej.

źródło: o2.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *