Dziewięć osób z domu opieki koło Puław zmarło po zaszczepieniu. Czy śledztwo trwa?

wpis w: Pozostałe | 0

Jak poinformował „Dziennik Wschodni”, w Domu Seniora „A w sercu maj” w Woli Czołnowskiej w powiecie puławskim do wczoraj zmarło 9 pensjonariuszy, których 19 stycznia zaszczepiono przeciw covid-19 szczepionką produkcji Pfizer-BionTech.

Zgodnie z prawną definicją NOP wszystkie „niepożądane objawy”, jakie zachodzą w ciągu 30 dni są „niepożądanym odczynem poszczepiennym” i wymagają szczegółowego zbadania. Śmierć jest niepożądanym odczynem. Na trzydzieści kilka zaszczepionych w tym ośrodku osób, 9 zmarło, a „zdecydowana większość” pensjonariuszy i personelu zachorowała na covid-19. Chorobę przechodzą ciężko. W związku z tymi faktami odwołano szczepienie pacjentów ośrodka „A w sercu maj” drugą dawką szczepionki Pfizer-BionTech, które miało odbyć się wczoraj, 9 lutego.

Sytuacja „zgodna z oczekiwaniami” producenta?

Pierwsza dawka wystarczyła, rzec by można sarkastycznie. Ale nie jest temat do żartów. Śmierć prawie jednej trzeciej zaszczepionych seniorów wygląda jak zbiorowa eutanazja. Czy policja i prokuratura bada ten przypadek? Może – zamiast szczepionki – podano seniorom truciznę? A może… Może zmarli bezpośrednio po zaszczepieniu mieszczą się w tej grupie, których śmierć producent szczepionki spokojnie przewidywał i spokojnie przewiduje, pisząc o podobnych sytuacjach w Norwegii, a potem Hiszpanii, że są „zgodne z oczekiwaniami”, „in the line with expectations”.

„Dziennik Wschodni” dał swemu artykułowi ostrożny tytuł: „Koronawirus w domu seniora. Rośnie liczba zgonów”. Z tekstu dowiadujemy się, że przed szczepieniem, koronawirusa w tym domu nie było, pojawił się po zaszczepieniu zabijając co trzeciego pensjonariusza. Chwała autorowi artykułu Radosławowi Szczęchowi i „Dziennikowi Wschodniemu” za ujawnienie dramatu w Woli Czołnowskiej i niesława mediom, które temat omijają.

Na koniec, jak Katon powtórzę: już nie proszę, ale domagam się usunięcia za strony gov.pl nieprawdziwej i niebezpiecznej informacji, że stałe przyjmowanie leków na inne choroby nie jest przeciwskazaniem do szczepienia na covid-19 oraz umieszczenia tam jedynie informacji podawanej przez producenta, że takich badań nigdy nie przeprowadzono.

źródło: wpolityce.pl
foto: PAP/EPA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *