Ekspert alarmuje. „Putin wybrał Polskę jako państwo kluczowe”

wpis w: Zdrowie | 0

Zdaniem analityka zajmującego się bezpieczeństwem międzynarodowym w 2004 roku Putin zdecydował, że „Polska będzie kluczowym państwem w budowaniu napięć i wrogości Rosji wobec państw Zachodu”.- Już w 2004 roku Putin wyznaczył Polskę jako państwo kluczowe w wymiarze nienawiści, wrogości, jaki ma być budowany w Rosji wobec państw Zachodu – stwierdził prof. Piotr Grochmalski w programie „Lepsza Polska” w Polsat News. Według eksperta ds. strategii Rosja przygotowuje się do wojny poprzez „intensywne oddziaływanie na polskie społeczeństwo”.

Przypomniał, że w 2004 roku Putin w dzień rocznicy rewolucji październikowej ustanowił nowe święto – upamiętniające wygnanie Polaków z Kremla w 1612 roku. Według eksperta od tego czasu Rosjanie są kształtowani w nienawiści do Polski, proces ten postępuje i obecnie przypomina ten, który miał miejsce wobec Ukraińców, prowadząc do znienawidzenia tego narodu.- Słynne „mein kampfy” Putina z lipca 2001 roku, kiedy on już w zasadzie przestawił scenariusz agresji na Ukrainę. I co istotne, drugim państwem, najczęściej wymienianym i narodem, była Polska i Polacy – podkreślił prof. Grochmalski.

Pretekst do natarcia na kraje NATO?

Od początku wojny w Ukrainie eksperci i politycy podnoszą, że należy przygotować się na możliwy atak ze strony Rosji. Tym bardziej w sytuacji, gdy Moskwa coraz mocniej zbroi się i rozbudowuje wojska. A coraz głośniejsze oświadczenia Władimira Putina i rosyjskiego rządu o konieczności „ochrony przed nastawionym na konfrontację.

NATO” mogą być pretekstem do prób natarcia.

– Do ataku na NATO może dojść w ciągu 5-8 lat – ocenił nawet jakiś czas temu minister obrony Niemiec, Boris Pistorius.Dodatkowo w czwartek rosyjskie MSZ oświadczyło, że „rozbudowa rumuńskiej bazy lotniczej to kolejny dowód na to, że blok północnoatlantycki kontynuuje niepohamowaną militaryzację Europy Wschodniej i regionu Morza Czarnego”Zdaniem Rosji to „przyspieszone wzmacnianie potencjałów koalicyjnych następuje także w Polsce i krajach bałtyckich”, „ma charakter prowokacyjny, zaostrza napięcie militarne na obwodzie rosyjskich granic i stwarza dodatkowe zagrożenia dla bezpieczeństwa kraju”.

źródło:wp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *