Guru antyszczepionkowców zdemaskowany. 71-latek ma strony o młodych dziewicach

wpis w: Pozostałe | 0

Zbigniew Hałat twierdzi, że test PCR nie odróżnia COVID-19 od zwykłej grypy, szczepienia są niebezpieczne, a ustawy epidemiologiczne to „narzędzie ludobójstwa”. Kiedyś był wiceministrem zdrowia, dlatego stał się autorytetem ruchów antyszczepionkowych. Po śledztwie internautów wyszła na jaw nieznana dotychczas pasja tego eksperta. Publikuje zdjęcia młodych kobiet i pisze o zniewalającym wdzięku ich dziewictwa.

71-letni dr Zbigniew Hałat na własnej stronie internetowej przedstawia się także jako ekspert „virginologii”, co można przetłumaczyć jako nauka o dziewictwie. Jak czytamy, radzi niezamężnym kobietom, by nie umawiały się na randki w dniach owulacji. „Odczuwają chcicę, niepohamowaną żądzę”, co prowadzi do „potencjalnego złego seksualnego zachowania”.

Fotografuje i publikuje na swoich stronach zdjęcia dziesiątek młodych kobiet. Pod fotografiami pojawiają się podpisy takie jak np. „Sztuka dziewiczego powabu – niepohamowany i zniewalający wdzięk dziewictwa”.

Na jednej ze stron dr. Hałata znajdujemy zdjęcie młodych kobiet w kostiumach kąpielowych, które stojąc na nadmorskiej skale, przebierają się do kąpieli. „Chroń moralną, psychiczną i fizyczną integralność młodych dziewic, aby zachować uniwersalną wartość dziewictwa aż do małżeństwa, które jest źródłem harmonii świata. (…). Fotografia artystyczna Zbigniew Halat” – czytamy w podpisie.

Niektóre ze zdjęć sprawiają wrażenie zrobionych przypadkowym nastolatkom lub osobom wypoczywającym na plaży. Fotografie są podpisywane „Z Halat”, a obok pojawiają się akapity tekstu z przemyśleniami o dziewictwie.

Hałata jako eksperta promowała na swoim koncie w mediach społecznościowych również Konfederacja.

We wtorek serię demaskatorskich i prześmiewczych wpisów poświęcił dr. Hałatowi jeden z użytkowników Twittera.

Skąd te dziewice, panie doktorze? Nie pańska sprawa!

– Co mnie to obchodzi?! Niech mi pan głowy nie zawraca – odparł zirytowany dr Zbigniew Hałat, którego poprosiliśmy o komentarz w sprawie. Zapytany o cel publikacji zdjęć młodych dziewic, dodał: – To nie jest pana sprawa, do widzenia – po czym zakończył połączenie.

Dr Zbigniew Hałat stał się głównym „autorytetem” środowisk antyszczepionkowców i osób niewierzących w pandemię. Na tle innych osób, które bredzą o zabójczych szczepionkach i zmyślonej epidemii, wypada o wiele bardziej wiarygodnie. To dlatego, że w latach 1991-1993 był wiceministrem zdrowia i pełnił funkcję Głównego Inspektora Sanitarnego. Jest także epidemiologiem, jeszcze w 2020 roku pracował we wrocławskim Narodowym Funduszu Zdrowia.

Podobno był świetnym lekarzem… kiedyś

Tygodnik „Polityka”, który niedawno poświęcił tekst dr. Hałatowi, dotarł do jego znajomych, którzy przekonywali, iż przed laty był to świetny lekarz.

– W Afryce zajmował się zwalczaniem epidemii chorób tropikalnych, po powrocie był wiceministrem, a teraz ma wokół siebie samych antyszczepionkowców, gada jakieś niestworzone historie o spiskach – powiedział tygodnikowi jeden z wrocławskich medyków.

Ze starych sejmowych stenogramów wynika, że zdania o urzędniczych kompetencjach Hałata były podzielone. W 1997 roku były wiceminister zdrowia Wiesław Jaszczyński powiedział na sejmowej komisji zdrowia, że Hałat dobrał sobie na współpracownicę „panią inżynier chemii”. Wspólnie zwolnili z pracy 114 epidemiologów.

„Największą ciekawostką z tego okresu jest obsadzenie w Krajowym Biurze Koordynacyjnym do Spraw AIDS inżyniera metalurgii, który w dyplomie miał napisane: specjalność metaloznawstwo i obróbka cieplna. Zwalniano wtedy lekarzy bez pardonu – grzmiał urzędnik.

15 fake newsów dr Hałata

Dr Hałat zabłysnął w kwietniu 2021 r. na antenie TVP w programie Jana Pospieszalskiego „Warto rozmawiać”. Przekonywał o pandemicznym spisku, mówił, że szczepienia są częścią planu depopulacji Billa Gatesa, zaś światowi przywódcy chcą wykorzystać pandemię, by obalić kapitalizm i zastąpić go radykalną wersją socjalizmu.

15 razy był bohaterem publikacji serwisu Demagog.org, który zaprzeczał wygłaszanym przez niego tezom o szkodliwości i nieskuteczności szczepień.

Zbigniew Hałat jest jednym z twórców Polskiego Stowarzyszenia Niezależnych Lekarzy i Naukowców, które walczy ze szczepieniami przeciw COVID-19. Organizacja ta zniechęcała do szczepień, posługując się fake newsami. Wówczas do Naczelnej Izby Lekarskiej wpłynęły wnioski o pozbawienie Hałata i innych „niezależnych” ekspertów prawa wykonywania zawodu. Jak poinformował rzecznik NIL Rafał Hołubicki, sprawy rozpatrzy Opolska Izba Lekarska.

Przedstawiciele biura rzecznika dyscyplinarnego OIL w Opolu nie potrafili stwierdzić, czy sprawa dr. Hałata została już rozpatrzona. – To dlatego, że sam rzecznik dyscyplinarny został skierowany do pracy na oddziale covidowym – usłyszeliśmy.

źródło: wiadomosci.wp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *