Jest decyzja ws. przyszłego rządu. „Wspólne oświadczenie”

wpis w: Zdrowie | 0

– Jutro, wstępnie na godzinę 10, zaplanowane jest wspólne wystąpienie – powiedział w rozmowie z Radiem ZET wiceszef Polski 2050 Michał Kobosko. Trzy opozycyjne ugrupowania zamierzają poinformować o gotowości do tworzenia wspólnego rządu.- Bardzo dobrze się stało, ze liderzy ugrupowań opozycji, jeszcze opozycji demokratycznej, uzgodnili, że jutro wspólne oświadczenie, wspólna deklaracja będzie przed rozpoczęciem konsultacji – powiedział w rozmowie z Radiem ZET Michał Kobosko.

We wtorek i środę odbędą się spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z komitetami wyborczymi, które będą miały swoją reprezentację w Sejmie. – Jutro, wstępnie na godzinę 10, zaplanowane jest takie wspólne wystąpienie – dodał Kobosko.

Oświadczenie opozycji. Wiadomo, kto ma być premierem

W jego trakcie politycy poinformują „o gotowości trzech ugrupowań opozycji demokratycznej, żeby wspólnie pracować nad umową koalicyjną i nad tworzeniem przyszłego rządu, którego premierem – w sposób naturalny – będzie Donald Tusk”Pytany o umowę koalicyjną i o podział stanowisk, Kobosko zaznaczył, że nie będzie mówił, kto będzie ministrem w jakim resorcie. – Po pierwsze, takie decyzje jeszcze nie zapadły – zaznaczył.

– Ministerstwo Obrony Narodowej jest jednym z najważniejszych w tej chwili kluczowych resortów (…), po drugie mamy sytuację realnego zagrożenia wojennego i potrzeby realizacji przyspieszonej modernizacji naszej armii (…) – dodał Kobosko.

źródło: wp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *