Kaczyński uderza w lekarzy. „Przesadna pogoń za pieniędzmi”. Niedzielski zaskakuje

wpis w: Zdrowie | 0

Jarosław Kaczyński stwierdził, że lekarze przesadnie uganiają się za pieniędzmi. – Trzeba coś z tym zrobić – stwierdził. Podkreślił, że nie ma nic przeciwko wysokim zarobkom lekarzy, ale „w zamian za to musi być dobra służba zdrowia”. Jego słowa skomentował Adam Niedzielski.- Pogoń za pieniądzem w tym środowisku jest przesadna i trzeba coś z tym zrobić – mówił w niedzielę o lekarzach prezes PiS Jarosław Kaczyński na spotkaniu z mieszkańcami Nowej Soli.

– Myśmy prawie podwoili wydatki na służbę zdrowia – podkreślił. Jak dodał, zarobki są bardzo zróżnicowane. – Są lekarze, którzy zarabiają całkiem przeciętnie, ale jest i tak, że niektórzy zarabiają bardzo, bardzo dużo – zauważył prezes PiS. – Nie miałbym z tego powodu pretensji, gdyby służba zdrowia działała tak, jak powinna działać – podkreślił.

O jego wypowiedź zapytano w programie „Gość Wydarzeń” w Polsat News Adama Niedzielskiego. Zgodził się z prezesem PiS, że „wysokość zarobków jest tu naprawdę bardzo pokaźna”. – Tu absolutna zgoda – stwierdził. Powiedział, że dane GUS, według których średnie wynagrodzenie lekarza to 4-8 tys. zł brutto, „to są na pewno jakieś złe dane”. Dodał, że wraz z Kaczyńskim myślą o promowaniu zatrudniania w jednym miejscu i podnoszeniu wynagrodzenia tym, którzy deklarują właśnie taką pracę.
Kaczyński o lekarzach. „Ciągle dowiaduje się o przypadkach skandalicznych”

Prezes PiS zaznaczył, że aby zostać lekarzem trzeba uczyć się co najmniej 10 lat. – Niech te płace będą nawet bardzo wysokie, szczególnie jeśli chodzi o tych doświadczonych lekarzy, a doświadczenie jest ogromnie ważne w medycynie – dodał. – W zamian za to musi być dobra służba zdrowia. A ja ciągle dowiaduje się o przypadkach skandalicznych, jeżeli chodzi o działania służby zdrowia – mówił Kaczyński. Jako przykład podał SOR-y i wielogodzinne oczekiwania na wizytę.Kaczyński mówił także o przypadku przedwczesnej śmierci, gdzie przeprowadzono źle badania. – Ponieważ łączyły się z niewielkim bardzo niebezpieczeństwem to zakończyło się śmiercią tej pani – powiedział. – Pogoń za pieniądzem w tym środowisku jest jednak przesadna i będzie trzeba coś z tym zrobić – stwierdził prezes PiS.Jak dodał, przy wspomnianym wcześniej badaniu i zabiegu mówiono mu, że wystarczy mieć pewną ręką. Zaznaczył, że kiedy dopytywał, czemu drżą ręce, to oczekiwał odpowiedzi dotyczącej nadużywania alkoholu. A usłyszałem, że dlatego, że lekarze mają po kilka etatów – mówił.

– Ja nic nie mam przeciwko temu, żeby lekarz na jednym etacie świetnie zarabiał, ale lekarz musi być przede wszystkim w szpitalu rano, kiedy zaczyna pracę, do tego momentu, kiedy formalnie ją kończy, czyli do popołudnia, a jak trzeba to dłużej – podkreślił. – Wiecie państwo, że tak nie jest – dodał. – Musi mieć to poczucie odpowiedzialności za pacjenta – zaznaczył Kaczyński.- Lekarz jest człowiekiem nie tylko pewnego zawodu, ale także pewnej misji – zauważył lider PiS.

źródło: wp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *