Kamil Durczok nie żyje. Jest informacja szpitala

wpis w: Pozostałe | 0

Nad ranem w szpitalu w Katowicach zmarł znany dziennikarz Kamil Durczok. Miał 53 lata. Dostaliśmy informację ze szpitala o przyczynach jego śmierci.

„Pacjent został przyjęty wczoraj o godzinie 13.45 na Izbę Przyjęć, przekazany na oddział Chorób Wewnętrznych, Autoimmunologicznych i Metabolicznych, a następnie przekazany na Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. prof. K. Gibińskiego SUM w Katowicach” – przekazała Joanna Chłądzyńska, rzeczniczka szpitala.

Jak poinformowała, stan dziennikarza określano jako bardzo ciężki. Kamil Durczok zmarł o godzinie 4:23 „w wyniku zaostrzenia przewlekłej choroby i zatrzymania krążenia”.

„Łączymy się myślami z rodziną w tym trudnym czasie oraz składamy najszczersze wyrazy współczucia” – przekazuje szpital.

Kamil Durczok swoją karierę dziennikarską rozpoczął w 1991 roku. Zaczynał w studenckim radiu „Egida”, później w radiu TOP i TVP Katowice. Był także związany z Telewizją Polską, stacją TVN oraz Polsatem.

Był laureatem wielu nagród medialnych m.in. Złotej Telekamery w kategorii „Informacje” Grand Press dla dziennikarza w 2000 roku.

Kilkanaście lat temu chorował na nowotwór. O swej walce z chorobą napisał książkę pt. „Wygrać życie”.

źródło: wp.pl
foto: East News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *