Królowa Elżbieta II nie żyje. Tak będą wyglądały najbliższe godziny.

wpis w: Zdrowie | 0

Królowa Wielkiej Brytanii Elżbieta II zmarła w wieku 96 lat. Nowym królem Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej został Karol, najstarszy syn monarchini. Wiemy już, jak będą przebiegały kolejne dni i godziny w związku z upamiętnieniem królowej i wstąpieniem na tron jej syna Karola. — Była jedną z największych przywódczyń świata. Była opoką, na której została zbudowana Wielka Brytania. Stała się głową nowoczesnego, dynamicznego narodu — powiedziała w Izbie Gmin nowa premier Liz Truss.

Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo.

Najważniejsze informacje:

Dwie serie salw armatnich — każda licząca po 96 wystrzałów, upamiętniających 96 lat życia królowej Elżbiety II — zostaną oddane w Londynie w piątek o godz. 13 — przekazał Pałac Buckingham.
O godz. 18 w londyńskiej katedrze św. Pawła odbędzie się nabożeństwo żałobne, w którym oprócz członków rządu i innych zaproszonych osób, będą mogli wziąć udział obywatele.
Pałac Buckingham przekazał, że okres żałoby w rodzinie królewskiej będzie trwał do siódmego dnia po pogrzebie, którego data zostanie potwierdzona w późniejszym terminie.
Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w Opactwie Westminsterskim. Później ciało królowej zostanie złożone w kaplicy na zamku w Windsorze u boku męża, księcia Filipa.

żródło: onet.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *