Ledwo zaczęli i już awantura. Sejm wznowił posiedzenie

wpis w: Zdrowie | 0

O godz. 12 Sejm wznowił przerwane w ubiegłym tygodniu obrady pierwszego posiedzenia nowej kadencji. Posłowie wybiorą składy sejmowych komisji m.in. do spraw Unii Europejskiej, etyki oraz do spraw służb specjalnych a także członków Trybunału Stanu. Już na początku obrad doszło do awantury. Marszałek Hołownia musiał przerwać wypowiedź Andrzejowi Adamczykowi z PiS. Minister infrastruktury chciał przemawiać dłużej, niż pozwalał na to regulamin. Po 20 minutach obrad, Sejm przegłosował jednominutową przerwę. Śledź relację na żywo Wirtualnej Polski.

Najważniejsze informacje

We wtorek po raz kolejny zbiera się Sejm X kadencji. Już wiadomo, że pierwsze posiedzenie będzie kontynuowane także w środę oraz we wtorek w przyszłym tygodniu. Prezydium zdecydowało też, czym zajmą się posłowie.

Większość dotychczasowych ministrów nie otrzymała od Mateusza Morawieckiego propozycji wejścia do nowego rządu – wynika z informacji Wirtualnej Polski. I nie ma też chętnych, by takie propozycje przyjmować.

– To oni wyzywają nas od złodziei, wpychają nas za kraty, mówią „będziecie siedzieć”, robią z nas potworów itd., a my nie możemy nazwać funkcji tak, jak oni nazwali? – pytał Przemysław Czarnek. Minister edukacji nie chce przeprosić Szymona Hołowni za nazwanie go „marszałkiem rotacyjnym” podczas wystąpienia w Sejmie.

Marszałek Sejmu Szymon Hołownia spotkał się w poniedziałek z prezydentem Finlandii Sauli Niinistö. Wśród tematów rozmowy było m.in. bezpieczeństwo wschodniej flanki NATO, a także w regionie Morza Bałtyckiego również w kontekście problemu nielegalnej migracji.

źródło: wp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *