LGBT zakazane. Węgry podjęły decyzję.

wpis w: Zdrowie | 0

We wtorek na Węgrzech przyjęto ustawę zakazującą udostępniania nieletnim jakichkolwiek treści przedstawiających lub promujących homoseksualizm, a także operacje korekty płci.
Zwolennicy ustawy twierdzą, że pomoże walczyć z pedofilią. Znalazło się w niej jednak kilka punktów, które węgierska opozycja uznała za skrajnie dyskryminujące osoby innej orientacji.
Ustawę poparła rządząca partia Fidesz i prawicowa partia Jobbik. Wszystkie inne partie opozycyjne zbojkotowały głosowanie i zaprotestowały przeciwko tak jawnemu dyskryminowaniu osób LGBT.Działacze LGBT porównali nową ustawę z prawem obowiązującym w Rosji, które zakazuje „propagandy homoseksualizmu”. Aktywiści i międzynarodowe organizacje planują podjąć działania zmierzające do wycofania nowej ustawy.Zakaz udostępniania i promowania treści LGBT obejmuje szkolne materiały, broszury, reklamy oraz filmy skierowanej do osób poniżej 18 roku życia. Dzieci nie mogą także mieć styczności z informacjami na temat operacji korekty płci.Ustawę poparła rządząca partia Fidesz i prawicowa partia Jobbik. Wszystkie inne partie opozycyjne zbojkotowały głosowanie i zaprotestowały przeciwko tak jawnemu dyskryminowaniu osób LGBT.Działacze LGBT porównali nową ustawę z prawem obowiązującym w Rosji, które zakazuje „propagandy homoseksualizmu”. Aktywiści i międzynarodowe organizacje planują podjąć działania zmierzające do wycofania nowej ustawy.
źródło: o2.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *