Limanowska lecznica kupiła nowoczesny sprzęt do irydotomii laserowej

wpis w: Zdrowie | 0

Szpital Powiatowy im. Bożego Miłosierdzia w Limanowej (Małopolskie) właśnie zakupił sprzęt do irydotomii laserowej. Dzięki temu urządzeniu zakres badań świadczonych przez szpitalną przychodnię okulistyczną znacznie się poszerzy. Na inwestycji zyskają pacjenci z jaską.

Zakup aparatu do irydotomii, który służy do leczenia niektórych postaci jaskry kosztował szpital 60 tys. zł. Zabiegi irydotomii laserowej będą rozliczane w ramach kontraktu z NFZ.

Irydotomia laserowa jest bezbolesna i trwa od kilku do kilkunastu minut. Lekarz okulista, za pomocą nowoczesnego lasera, wykonuje otwór w tęczówce oka. Umożliwia to swobodny przepływ cieczy wodnistej z tylnej do przedniej komory oka, co z kolei powoduje zmniejszenie ciśnienia w gałce ocznej i zapobiega uszkodzeniu nerwu wzrokowego. Po zabiega lekarz okulista dokładnie zbada stan oczu pacjenta.

Zakup nowoczesnego sprzętu okulistycznego to nie jedyny nabytek limanowskiego szpitala. Kilka tygodni temu placówka wzbogaciła się także o nowoczesny tomograf, który kosztował 1,3 mln zł. Zakup był możliwy dzięki wsparciu rządowemu w wysokości miliona złotych.

źródło: rynekzdrowia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *