Loteria szczepionkowa. Rząd ogłosił szczegóły. Kto może wziąć udział i co jest do wygrania?

wpis w: Zdrowie | 0

To już pewne. Loteria szczepionkowa wystartuje 1 lipca i potrwa do 30 września. O szczegółach przedstawiciele rządu i Totalizatora Sportowego mówili w czwartek, 24 czerwca, na wspólnej konferencji prasowej.Loteria szczepionkowa. Rząd podał szczegóły

Loteria szczepionkowa potrwa od 1 lipca do 30 września. Natomiast finałowe losowanie odbędzie się 6 października.

– Mamy 3 miesiące, w którym to czasie można przystąpić do loterii Narodowego Programu Szczepień – mówił szef Totalizatora Sportowego Olgierd Cieślik.

Podał, że loteria szczepionkowa swoim zasięgiem obejmie całą Polskę. Jej uczestnicy muszą być pełnoletnimi osobami. Muszą to być, które przeszły również kompletną procedurę zaszczepienia – mówimy tu o osobach, które przyjmą dwie dawki lub jedną dawkę szczepionki w zależności od rodzaju szczepionki – podkreślił. Osoby, które przeszły kompletną procedurę szczepień, zarejestrują się i podpiszą zgody – przystąpią do loterii Narodowego Programu Szczepień.

Loteria szczepionkowa. Jak wziąć udział? Rejestracja na dwa sposoby:

przez Internetowe Konto Pacjenta
przez infolinię 989

– Przy rejestracji do loterii będziemy proszeni o potwierdzenie zgód i uzupełnienie swoich danych. Tutaj bardzo proszę przede wszystkim nie bać się, ale uzupełniać dane dotyczące numeru telefonu, gdyż poprzez telefon, czyli przez SMS i połączenia telefoniczne będziemy się kontaktować z laureatami, czyli tymi, którzy wygrają nagrody w ramach całej loterii – wyjaśniał prezes Totalizatora Sportowego.

Podobna procedura będzie realizowana przez infolinię.

– W przypadku kontaktu przez infolinię, będziemy proszeni o wyrażenie zgody na uczestnictwo, jak i na uzupełnienie danych potrzebnych do przeprowadzenia i uczestnictwa w loterii Narodowego Programu Szczepień – podkreślił. Loteria szczepionkowa. Co można wygrać?

Każdy z uczestników ma aż cztery szanse na otrzymanie nagrody.

– Mamy kilka kategorii nagród. Pierwsze: natychmiastowe, czyli nagrody losowane codziennie. Następnie nagrody tygodniowe, które będą losowane w każdą środę miesiąca. Nagrody miesięczne – w nagrodach miesięcznych to są wygrane dwa razy po 100 tysięcy złotych plus dwa samochody Toyota Corolla – wymieniał Cieślik.

– Główne losowanie, czyli losowanie finałowe odbędzie się 6 października i są to dwie nagrody po milion złotych i dwa samochody – wyliczał prezes Totalizatora Sportowego.Loteria szczepionkowa. Nagrody:

Nagroda natychmiastowa: 200 zł będzie przyznawany co 500 osobie lub kwota 500 zł dla co 2000 osoby. Pula nagród natychmiastowych to ponad 14 mln zł.
Nagrody tygodniowe: 60 nagród pieniężnych w wysokości 50 tys. złotych oraz 720 hulajnóg elektrycznych
Nagrody miesięczne: 6 nagród pieniężnych w wysokości 100 tys. złotych oraz 6 samochodów osobowych
Nagrody finałowe: 2 nagrody pieniężne w wysokości 1 mln zł oraz 2 samochody osobowe
Dodajmy, że nagrody natychmiastowe będą losowane codziennie, a tygodniowe – w każdą środę. Losowanie nagród miesięcznych odbędzie się trzy razy w okresie trwania loterii, zaś losowanie nagród finałowych zaplanowano 6 października.

W sumie pula nagród przewidziana w loterii to ponad 22 mln zł.Jak odebrać nagrody wylosowane w loterii?

Jak podkreślił prezes Totalizatora Sportowego, numer telefonu podawany przy rejestracji w loterii jest potrzebny, by organizatorzy mogli poinformować zwycięzców o wygranych.

– W przypadku natychmiastowych nagród – przyjdzie pierwszy SMS z informacją o wygranej. Kolejny SMS będzie zawierał specjalny kod, który można wykorzystać zarówno w bankomatach, jak i w oddziałach i agencjach banku PKO BP, więc ta ścieżka odbioru, zwłaszcza tych nagród natychmiastowych, jest bardzo szybka bardzo krótka i bardzo przyjemna dla uczestników – zapewniał.

Jeśli chodzi o odbiór nagród rzeczowych oraz nagród tygodniowych, miesięcznych i nagrody głównej – laureaci będą informowani telefonicznie i otrzymają specjalny link, który umożliwi wypełnienie oświadczenia.

– To oświadczenie już jest potrzebne. W tym przypadku są to nagrody o znaczącej wartości. Będziemy publikować również wyniki losowań na stronie loterii: gov.pl/szczepimysie/loteria – dodał Olgierd Cieślik.Tak się szczepią Polacy – dane z 24 czerwca

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że według danych z czwartku, 24 czerwca w Polce wykonano już 27 467 853 szczepień przeciw Covid-19, w tym 2 dawką szczepionki 11 058 344.

Szczepienia przeciwko COVID-19 w Polsce:

1. 27 467 853 liczba wykonanych szczepień
2.16409 509 liczba szczepień pierwszą dawką
3. 11 058 344 liczba szczepień drugą dawką
4. 11 934 134 liczba osób w pełni zaszczepionych
5. 376 565 dzienna liczba szczepień
6. 11 757 liczba niepożądanych odczynów

Do 24 czerwca do Polski dostarczono 33 013 670 dawek szczepionki przeciw Covid-19. W magazynie znajduje się obecnie 1 810 410 dawek. Zamówienia w trakcie realizacji to 1 811 140. Zutylizowano 25 956.

źródło: rynek zdrowia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *