Macron ujawnia. Rozmawiano o wysłaniu wojsk do Ukrainy

wpis w: Zdrowie | 0

Prezydent Francji Emmanuel Macron powiedział po spotkaniu głów państw i szefów rządów w Paryżu, że pokonanie Rosji jest „niezbędne” dla zagwarantowania bezpieczeństwa w Europie. Dodał, że nie należy „wykluczać” wysłania zachodnich wojsk lądowych do Ukrainy w przyszłości, choć jego zdaniem na obecnym etapie „nie ma konsensusu” w tej sprawie.W Pałacu Elizejskim w poniedziałek wieczorem zakończyły się wielostronne rozmowy plenarne poświęcone wojnie na Ukrainie. Uczestniczył w nich m.in. prezydent Polski Andrzej Duda. W drugą rocznicę rosyjskiej inwazji na Ukrainę prezydent Francji Emmanuel Macron zaprosił przywódców, by rozmawiać o wzmocnieniu współpracy na rzecz wsparcia dla Kijowa.

– Jesteśmy przekonani, że pokonanie Rosji jest niezbędne dla bezpieczeństwa i stabilności w Europie – oświadczył na zakończenie międzynarodowej konferencji prezydent Francji.Emmanuel Macron powiedział, że nie należy „wykluczać” wysłania zachodnich wojsk lądowych do Ukrainy w przyszłości, choć jego zdaniem na obecnym etapie „nie ma konsensusu” w tej sprawie.

– Nie ma dziś konsensusu w sprawie wysłania wojsk w oficjalny, zaakceptowany i zatwierdzony sposób. Ale w ujęciu dynamicznym niczego nie należy wykluczać. Zrobimy wszystko, co konieczne, aby Rosja nie mogła wygrać tej wojny – powiedział francuski prezydent, którego cytuje agencja AFP.

Macron nie chciał powiedzieć, jakie w tej sprawie jest stanowisko Francji. Zaznaczył jednak, że „absolutnie nie powiedział, że Francja nie jest za”.Prezydent Francji Emmanuel Macron oświadczył ponadto, że zostanie stworzona koalicja państw sojuszniczych w celu dostarczenia Ukrainie pocisków rakietowych średniego i dalekiego zasięgu.

Również prezydent Polski Andrzej Duda potwierdził, że „najbardziej żarliwa dyskusja” podczas poniedziałkowego spotkania toczyła się wokół kwestii wysłania żołnierzy do Ukrainy. – Absolutnie takich decyzji nie ma – zaznaczył Duda.

źródło: wp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *