Medycy oburzeni słowami Niedzielskiego. Chirurdzy: „Nie ma żadnych negocjacji”.

wpis w: Zdrowie | 0

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapewnił, że razem z całym resortem prowadzi rozmowy ze środowiskiem medycznym. Porozumienie Chirurgów SKALPEL ma inne zdanie na ten temat.
Minister zdrowia Adam Niedzielski zapewniał niedawno, że w najbliższym czasie będzie ustalana ścieżka wzrostu płac medyków
Przy okazji zaznaczył, że cały czas prowadzone są rozmowy resortu z różnymi związkami ze środowiska medycznego
Na Twitterze Porozumienie Chirurgów SKALPEL odpowiedziało szefowi resortu zdrowia. Zaznaczyło, że negocjacje nie są prowadzone

SKALPEL odpowiada na słowa ministra zdrowia

Jak wskazał szef resoru zdrowia Adam Niedzielski, jest zdziwiony protestami środowisk medycznych, ponieważ w ciągu ostatnich lat obecny rząd wyłożył znaczną kwotę pieniędzy na obszar związany ze zdrowiem. Dodał również, że chodzi o kwotę bliską 8 mld zł na wynagrodzenia dla medyków.

– Teraz, gdy te 7 proc. PKB przestało być tylko projektem – trafiło do Senatu – będziemy ustalać ścieżkę wzrostu płac na przyszłość. Prowadzimy rozmowy ze środowiskiem, ze związkami, dobrze się dogadujemy z większością, poza Ogólnopolskim Związkiem Zawodowym Pielęgniarek i Położnych, który zarzuca nam brak dialogu, a równocześnie wycofuje się z Zespołu Trójstronnego – dodał minister zdrowia.

Stwierdzenie dotyczące rozmów ze środowiskiem wywołało natychmiastową odpowiedź Porozumienia Chirurgów SKALPEL. Na Twitterze Porozumienie opublikowało wpis, w którym kwestionuje słowa ministra:

– Informujemy Pana Ministra Adama Niedzielskiego, że środowisko lekarskie w Polsce reprezentują następujące organizacje lekarskie: @NaczelnaL @Rezydenci @OZZL_Bydgoszcz @PChSKALPEL i nieprawdą jest, że @MZ_GOV_PL prowadzi z którąkolwiek z tych organizacji jakiekolwiek negocjacje – czytamy.
Medycy wciąż walczą o dodatki covidowe

Przypomnijmy, że medycy, w tym lekarze, walczą o wypłatę zaległych dodatków covidowych, które przysługują im za pracę w czasie pandemii. Jak podał Zarząd Krajowy OZZL, wypowiedzi NFZ o ogromnych wypłatach dodatków są nieprawdziwe, ponieważ niektórzy medycy muszą walczyć o zaległe wypłaty w sądach.

– Prawnicy Zespołu Kryzysowego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy złożyli w sądzie 43 pozwy o wypłatę należnego dodatku covidowego w imieniu lekarzy zatrudnionych w ramach umowy o pracę (etatu) oraz w ramach umowy cywilnoprawnej (na kontrakcie) – wylicza Zarząd Krajowy Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy.

źródło: rynek zdrowia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *