Mieczysław Starkowicz jest nowym prezesem Biomedu Lublin

wpis w: Zdrowie | 0

Rada Nadzorcza Biomedu wybrała nowego prezesa. Na czele zarządu stanie Mieczysław Starkowicz. Wcześniej pracował m.in. w Grupie Polpharma.Mieczysław Starkowicz pokieruje Biomedem Lublin

Mieczysław Starkowicz ma 26-letnie doświadczenie w branży farmaceutycznej. Jest ekspertem z zakresu zarządzania i długofalowego rozwoju firm, budowania portfela produktowego i partnerstw strategicznych.

Ostatnie 13 lat zajmował stanowisko dyrektora generalnego w spółce Farmaprojects w Barcelonie. Spółka ta, jako partner strategiczny współpracowała – na zasadach B2B – na rzecz Grupy Polpharma.

Wcześniej był wiceprezydentem ds. strategicznego rozwoju i członkiem zarządu w firmie farmaceutycznej Akrikhin (Moskwa, Rosja) oraz dyrektorem ds. rozwoju biznesu w Polpharmie.

Był odpowiedzialny za sprzedaż leków Grupy Polpharma na rynkach m.in. USA, Australii, Kanady czy w Europie Zachodniej oraz za strategiczne partnerstwo z wieloma koncernami farmaceutycznymi.Posiada wyższe wykształcenie medyczne (Uniwersytet Medyczny w Gdańsku) i tytuł MBA uniwersytetu INSEAD.

– Przez 18 lat pracowałem dla Grupy Polpharma, gdzie miałem okazję m.in., restrukturyzować spółkę Farmaprojects. W kilka lat zdołałem zwielokrotnić jej przychody, startując z poziomu zbliżonego do aktualnej wielkości sprzedaży Biomedu – mówi nowy szef Biomedu Lublin.

– Na pewno głównym kierunkiem naszego rozwoju sprzedaży powinny być największe i najbardziej dochodowe rynki farmaceutyczne. Moim zadaniem jest skalowanie biznesu oraz przygotowanie spółki do współpracy z dużymi graczami farmaceutycznymi – zapowiada Mieczysław Starkowicz.

– Jestem przekonany, że w Biomedzie nowy prezes zrealizuje wiele interesujących projektów. Wcześniej przeprowadzał due diligence dla jednego z naszych potencjalnych partnerów biznesowych. Długo rozmawialiśmy o przyszłości i potencjale Biomedu – komentuje Jarosław Błaszczak, przewodniczący Rady Nadzorczej Biomedu Lublin. Biomed Lublin działa na polskim rynku od 1944 roku. Obecnie firma realizuje dwie strategiczne inwestycje. W ramach tych przedsięwzięć powstaje Centrum Badawczo-Rozwojowe i badań klinicznych oraz nowy zakład produkcyjny ONKO BCG.Spółka planuje około 5-krotny wzrost mocy produkcyjnych, a dysponując odpowiednią infrastrukturą może prowadzić dalszą rozbudowę modułową zdolności produkcyjnych nawet do ponad 1 mln opakowań BCG rocznie.

źródło: rynek zdrowia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *