Minister zdrowia o kontroli rejestru ciąż w Szpitalu Bielańskim. „Próba robienia sensacji”

wpis w: Pozostałe | 0

20 grudnia ma się odbyć kontrola na oddziale ginekologii i położnictwa warszawskiego Szpitala Bielańskiego. – Konsultant krajowy w zakresie swoich obowiązków i wykonywanych zadań ma prowadzenie rutynowych czyli systematycznych kontroli na wybranych oddziałach. W tej chwili ta kontrola jest w Szpitalu Bielańskim i będzie w kolejnych wyznaczonych placówkach – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

– To jest znowu jakaś próba robienia sensacji. Konsultant krajowy w zakresie swoich obowiązków i wykonywanych zadań ma prowadzenie rutynowych czyli systematycznych kontroli na wybranych oddziałach. W tej chwili ta kontrola rzeczywiście jest prowadzona w szpitalu Bielańskim i będzie w kolejnych wyznaczonych placówkach. Na tym polega sprawowanie funkcji konsultanta krajowego, to nie są żadne kontrole zalecane przez Ministerstwo Zdrowia czy Narodowy Fundusz Zdrowia. To są tradycyjne, rutynowe, standardowe kontrole – powiedział Adam Niedzielski.

– Wczoraj również poprosiliśmy państwa o nie wzbudzanie niepotrzebnych emocji przy rutynowych kontrolach – dodał rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz.

O kontroli Szpitalu Bielańskim poinformował TVN24. – To jest rodzaj wpływania na naszą działalność. Jesteśmy lekarzami zajmującymi się pacjentkami, pomagamy im, pracujemy według określonej wiedzy medycznej i wszystko, co robimy, robimy zgodnie z prawem. Zgodnie z prawem przerywamy ciążę, wtedy jeżeli mamy do tego wskazania medyczne – mówił w rozmowie z TVN24 ordynator ginekologii w Szpitalu BIelańskim prof. Łukasz Wicherek.

źródło: rynekzdrowia.pl
foto: Twitter MZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *