Nie żyje ceniony onkolog Michał Matysiak. „Walczył do samego końca”

wpis w: Zdrowie | 0

Nie żyje prof. Michał Matysiak, pediatra, hematolog i onkolog dziecięcy. Lekarz od lat był związany z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. „Bez względu na rzeczywistość, Ty grasz z nami do końca świata i jeden dzień dłużej” – pożegnał lekarza Jurek Owsiak we wzruszającym wpisie.

1. Zmarł prof. Michał Matysiak

Informację o śmierci lekarza przekazał Jurek Owsiak i Zarząd Fundacji WOŚP.

„To bardzo smutna dla nas, współpracujących z Panem Profesorem Michałem Matysiakiem, wiadomość. Z Fundacją WOŚP związany był od 2004 roku, najpierw jako członek Komisji Rewizyjnej Fundacji, a od 2017 roku jako zasiadający w Radzie Fundacji” – przekazał Owsiak w mediach społecznościowych.Jak poinformował, choroba wycofała lekarza z czynnej pracy zawodowej dwa lata temu, ale „walczył do samego końca”.”Tracimy niezwykłego Przyjaciela – kogoś, kto swoją ogromną wiedzą i doświadczeniem wprowadzał potrzebny ład i spokój w naszych działaniach. I tego stylu będziemy się trzymać, tak pracujemy od lat. Kiedy będziemy podsumowywać nasze poczynania, to zawsze będzie obok nas Michał, który dawał nam tyle wsparcia, uśmiechu i cudownego ciepła, jakie chciałoby się widzieć u każdego lekarza” – czytamy we wpisie.

„Drogi Michale, Drogi Przyjacielu, bez względu na rzeczywistość, Ty grasz z nami do końca świata i jeden dzień dłużej” – napisał Owsiak.

2. Lekarz oddany pacjentom

Prof. Matysiak był świetnym specjalistą pediatrii oraz hematologii i onkologii dziecięcej. Kierował oddziałem onkologii w Szpitalu Dziecięcym przy ul. Działdowskiej w Warszawie, a potem Kliniką Hematologii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.Jak podkreślił Owsiak, całe życie zawodowe „lekarza, wybitnego fachowca, toczyło się wśród najmłodszych pacjentów, których leczył w bardzo trudnych przypadkach chorób onkologicznych”.

„Osobiście spotkałem się z Panem Profesorem dużo wcześniej niż zaczęła działać Fundacja, kiedy moja młodsza córka, Ewa, jako wcześniak potrzebowała konsultacji lekarskich. Tym lekarzem był Michał Matysiak. Ciepły, niezwykle miły, miał w sobie to coś, co powodowało, że dzieci czuły się bezpieczne i bardzo zaopiekowane, a my, rodzice, przede wszystkim spokojni dzięki jego diagnozie i zaleceniom” – zaznaczył szef WOŚP.

„W pełni oddany pacjentom, z uporem i skutecznie walczący o poprawę ich losu i rokowania w ciężkiej chorobie. Jako naukowiec nie tylko odkrywał i wprowadzał w życie nowoczesne metody leczenia, ale dbał także szczególnie o szerzenie wiedzy i najnowszych zdobyczy medycyny wśród młodych lekarzy różnych specjalności oraz studentów” – można przeczytać o lekarzu we wspomnieniu opublikowanym na onkologia-dziecieca.pl.

źródło: portal abc zdrowie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *