Nie żyje Profesor Zdrówko. Prof. Małgorzata Kozłowska-Wojciechowska miała 72 lata

wpis w: Zdrowie | 0

Prof. Małgorzata Kozłowska-Wojciechowska, specjalistka ds. żywienia i dietetyki, znana jako Profesor Zdrówko, zmarła 1 stycznia. Miała 72 lata. O jej śmierci poinformowała Katarzyna Bosacka. „Małgosiu, smutno mi i pusto bez Ciebie. Do kogo teraz zadzwonię z prośbą o radę?” – napisała w mediach społecznościowych.

Informację o śmierci znanej lekarki przekazała Katarzyna Bosacka w mediach społecznościowych.

„Po długiej i ciężkiej chorobie zmarła Pani Profesor Małgorzata Kozłowska-Wojciechowska, słynna Pani Profesor Zdrówko” – przekazała.

„Małgosiu, smutno mi i pusto bez Ciebie. Do kogo teraz zadzwonię z prośbą o radę?” – dodała.

Profesor Zdrówko nie żyje. Lekarka miała 72 lata

Małgorzata Kozłowska-Wojciechowska studiowała na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Warszawie. Tam uzyskała specjalizację chorób wewnętrznych i gastroenterologii.

W 1984 obroniła doktorat z nauk medycznych. W 2006 Małgorzata Kozłowska-Wojciechowska habilitowała się w dziedzinie nauk medycznych w specjalności dietetyka na Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. W 2012 otrzymała tytuł profesora nauk medycznych. Profesor Małgorzata Kozłowska-Wojciechowska zaangażowana była w popularyzację nauki poprzez występy w audycjach radiowych, telewizyjnych i prasowych oraz publikacje książkowe. Występowała jako Profesor Zdrówko w programie TVN Style „Wiem, co jem”.

źródło: polsatnews.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *