Niedzielski: „stabilizacja odchodzi w przeszłość”. W kolejnych tygodniach wzrosty zakażeń.

wpis w: Zdrowie | 0

Minister zdrowia Adam Niedzielski opublikował na Twitterze niepokojące dane. Według ministra, w kolejnych tygodniach będą obserwowane dalsze wzrosty zakażeń.Niedzielski: „stabilizacja zakażeń odchodzi w przeszłość”

Minister zdrowia Adam Niedzielski podzielił się na Twitterze niepokojącym wskaźnikiem tzw. współczynnika reprodukcji wirusa w czasie. Jak można zauważyć na zamieszczonym wykresie, na przełomie kwietnia/maja do połowy lipca, wskaźnik ten utrzymywał się na niższym poziomie, co przekładało się na znacznie mniejszą liczbą zakażeń.Tym samym, niepokojąca tendencja przekazana przez ministra może być dowodem na to, że zapowiadana w ostatnich tygodniach czwarta fala pandemii, powoli staje się faktem.Koronawirus w Polsce

Przypomnijmy, 19 lipca MZ poinformowało o 67 nowych przypadkach zakażeń, co łącznie oznacza, że w Polsce odnotowano już 2 881 491 potwierdzonych przypadków zakażeń koronawirusem.

Wykonano dotychczas 32 835 2511 szczepień, z czego 1 dawką zaszczepionych jest 15 074 997 osób, a w pełni zaszczepionych jest 16 251 913 obywateli.

źródło: rynek zdrowia.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *