Niemiecka profesor: Ukraina musi zostać spacyfikowana

wpis w: Zdrowie | 0

„Ukraina musi zostać spacyfikowana i otrzymać europejską przyszłość w ramach europejskiej architektury bezpieczeństwa” – napisała na Twitterze niemiecka politolog Ulrike Guerot, która w telewizji Bild brała udział w dyskusji na temat wojny w Ukrainie. „Tego można było się spodziewać od niemieckiego profesora nauk politycznych na początku lat 40. ubiegłego wieku, ale nie dzisiaj” – skomentował na Twitterze ekspert ds. Europy Wschodniej Sergej Sumlenny.
Sumlenny dołączył tweeta politolog Ulrike Guerot z Uniwersytetu w Bonn, która w kontekście dyskusji, w jakiej brała udział w telewizji Bild, napisała: „Ukraina musi zostać spacyfikowana i otrzymać europejską przyszłość w ramach europejskiej architektury bezpieczeństwa! Dziękuję za interesującą dyskusję”.

„Parlament studencki w Bonn nie aprobuje wypowiedzi politolog Ulrike Guerot na temat wojny w Ukrainie. Odmawia ona temu krajowi prawa do samostanowienia i w ten sposób szkodzi reputacji Uniwersytetu w Bonn” – poinformował w piątek portal gazety „General Anzeiger”.

Parlament studencki chce zakazać wypowiedzi

Parlament studencki Uniwersytetu w Bonn chce wezwać Guerot do zaprzestania wypowiadania się na temat wojny w Ukrainie w sposób, w jaki uczyniła to 3 maja w programie „Viertel vor Acht” w telewizji Bild. Jak powiedział „GA” rzecznik grupy uniwersyteckiej Juso Fabian Albrecht, składający się z siedmiu grup parlament przyjął jednogłośnie wniosek w tej sprawie.

W uzasadnieniu czytamy m.in., że Guerot zacytowała Cycerona, który powiedział, że najbardziej niesprawiedliwy pokój jest lepszy od najbardziej sprawiedliwej wojny. „Tym oświadczeniem odmawia ona Ukrainie prawa do samostanowienia zgodnie z prawem międzynarodowym i sugeruje, że Ukraina musi się poddać” – napisano.

„Nieuzasadnione” wypowiedzi profesor są chronione wolnością przekonań, ale nie przystoją pracownikowi Katedry Polityki Europejskiej i naruszają reputację uczelni – napisano dalej. W związku z tym we wniosku wezwano Guerot do powstrzymania się od takich wypowiedzi.

źródło: interia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *