Nieszczepieni wrócą do pracy. United Airlines znosi obostrzenie

wpis w: Zdrowie | 0

Jeszcze w tym miesiącu pracownicy amerykańskich linii lotniczych United Airlines, którzy nie zaszczepili się przeciw COVID-19 będą mogli wrócić do pracy. Firma, która wprowadziła najbardziej surowe restrykcje pandemiczne, zdecydowała się zliberalizować zasady. Powód? Opadająca fala zachorowań. United Airlines umożliwią nieszczepionym pracownikom powrót do pracy od 28 marca – podaje CNBC i zaznacza, że to duże zmiana dla firmy, która wprowadziła w sierpniu najbardziej restrykcyjne obostrzenia w związku z pandemią COVID-19.

Przypomnijmy, że dyrektor generalny Scott Kirby zdecydował, o obowiązku szczepień wszystkich pracowników linii lotniczych. W przeciwnym razie groziło im zwolnienie z pracy. W efekcie ponad 96 proc. z około 67 tys. amerykańskich pracowników United zostało zaszczepionych, podała firma. Jak relacjonuje CNBC, nieszczepione stewardessy nie mogły wykonywać swojej normalnej pracy. Około 200 pracowników zostało zwolnionych z powodu braku szczepień.

Blisko 2,2 tys. pracowników, którzy z powodów medycznych lub religijnych nie mogło się zaszczepić, zostało wysłanych na bezpłatny urlop lub zostało przeniesionych na stanowiska, które nie mają kontaktu z klientami. W związku ze spadkiem liczby nowych przypadków zachorowań w USA, mniejszej liczby hospitalizacji i rozluźnienia wymogów dotyczących noszenia maseczek linie lotnicze United Airlines zdecydowali o możliwości powrotu do pracy niezaszczepionym pracownikom.

źródło: money.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *