Nowa kampania dot. szczepień przeciw COVID-19. „Chcę zrozumieć”

wpis w: Zdrowie | 0

Minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawił nową kampanię społeczną dotyczącą szczepień przeciw COVID-19 zatytułowaną „Chcę zrozumieć”. – Jest ona ukierunkowana do nieco innej grupy niż wcześniej – mówił szef MZ. Jak wyjaśnił, nowa strona internetowa ma udostępniać wszystkie informacje dotyczące szczepień, których brak mógł budzić wątpliwości lub zniechęcać do przyjęcia preparatu. Minister poinformował także, że 3 października ruszą szczepienia przypominające dla dzieci w wieku 5-11 lat.

Adam Niedzielski poinformował, że po „pewnym apogeum” dot. liczby nowych zakażeń w sierpniu, zaobserwowano spadek liczby nowych infekcji. Oznacza to, że kolejna fala zachorowań jest odsunięta w czasie. – To idealny czas na to, żeby się zaszczepić – powiedział.

Jak przyznał, dotychczasowe statystyki dotyczące szczepień czwartą dawką „nie są zadowalające” – od ubiegłego tygodnia zarejestrowało się na nie 300 tys. osób, spośród których 205 tys. już przyjęło preparat. W sumie, łącznie z seniorami, którzy mogli przyjąć drugą dawkę przypominającą wcześniej, zaszczepionych zostało 1,8 mln osób.

Zgodnie z rekomendacją ENA, która dopuściła szczepienie dzieci w wieku 5-11 lat, od 3 października będziemy dopuszczali pierwszą dawkę przypominającą dla osób w wieku 5-11 lat. Wystawimy pół miliona e-skierowań dla dzieci, które są po dwóch podstawowych dawkach – powiedział Adam Niedzielski.
Adam Niedzielski przedstawił kampanię „Chcę zrozumieć”

Minister zdrowia podkreślił również, że „potrzeba nowego impulsu” w podejściu do szczepień. Jak dodał, przebadano szczepionki i wszelkie niekorzystne wokół nich zjawiska.

– Chcielibyśmy uruchomić nową kampanię przekonującą do szczepień i ta zmiana narracji polega na przekonywaniu i uszanowaniu, że decyzja o szczepieniu jest decyzją autonomiczną każdego człowieka. Przedstawimy wszystkie odkrycia, dowody, argumenty rzeczowe, które udało nam się zgromadzić – wyjaśnił.

Nowa strona na rządowym serwisie gov.pl ma nazywać się „Chcę zrozumieć”.

Jak wyjaśnił Niedzielski, będzie można znaleźć tam wszystkie informacje, których brak mógł budzić wątpliwości bądź zniechęcać do szczepień.

źródło: interia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *