Nowe przypadki COVID-19. Padł rekord. Rzecznik rządu podał dane.

wpis w: Zdrowie | 0

Rzecznik rządu Piotr Müller przekazał najnowsze dane o liczbie zakażeń COVID-19 wykrytych w Polsce ostatniej doby. – To jest ponad 24 tys. osób, które są zakażone. Ponad 660 osób zmarło – powiedział na antenie Radia Zet. To najwięcej zgonów w IV fali pandemii COVID-19. Oficjalne dane dotyczące stanu epidemii w Polsce poda resort zdrowia ok. godz. 10.30.Müller ocenił, że tak duża liczba nowych zachorowań i zgonów to w znacznej mierze skutek tego, że znaczna cześć Polaków wciąż się nie zaszczepiła. – To jest efekt niestety ostatnich tygodni, gdzie kumulowały się liczby zachorowań i niestety głównie (zmarły-red.) osoby niezaszczepione – mówił.

Rzecznik rządu został spytany czy w Polsce jest już wariant Omikron. – To jest na bieżąco badane, nie wiem, czy w tej chwili jest już potwierdzony pierwszy przypadek. Natomiast genotypy wszystkich zachorowań są na bieżąco monitorowane przez kilka laboratoriów w Polsce i bez wątpienia na terenie Polski jest już ta odmiana, tu nie ma co się łudzić – odparł.

Müller zapowiedział, że w związku z wejściem w środę w życie nowych obostrzeń, należy się liczyć z częstszymi kontrolami ich przestrzegania.
Zmiana w obostrzeniach. Rząd rezygnuje z części limitów

Jak przekazał we wtorek rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz, władze zrezygnują z limitów pasażerów w transporcie zbiorowym. W zamian w autobusach czy w pociągach częściej sprawdzane będzie przestrzeganie obowiązku noszenia maseczki.

Zmiany w obostrzeniach, które obowiązują od środy, potwierdził rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. – Raczej wypadnie przepis dotyczący 75-procentowego obłożenia środków transportu – przekazał Andrusiewcz w rozmowie z TVN24.Rzecznik MZ dodał, że zmiana w planach rządu wprowadzona zostanie po uwagach od przewoźników. Przedstawiciele firm transportowych stwierdzili bowiem, że nie będą w stanie sprawdzić, czy w pojeździe faktycznie zajętych jest tylko 75 proc. miejsc.

Takiego limitu nie zawierają już założenia nowych obostrzeń opublikowane w poniedziałek w wykazie prac rządu. Samo rozporządzenie nie zostało jeszcze opublikowane, choć obostrzenia zaczną obowiązywać w środę.

źródło: wp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *