Nowy wiceminister zdrowia. Marcin Martyniak podsekretarzem stanu w Ministerstwie Zdrowia.

wpis w: Zdrowie | 0

Jest nowy wiceminister zdrowia. To Marcin Martyniak. 7 kwietnia rzecznik rządu przekazał, że premier Mateusz Morawiecki powołał Martyniaka na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia.
Nowy wiceminister zdrowia. To Marcin Martyniak

– Marcin Martyniak, dotychczasowy szef gabinetu politycznego Ministra Zdrowia oraz przedstawiciel Prezesa Rady Ministrów w Radzie Funduszu Medycznego, będzie kierować pracami departamentów z obszaru inwestycyjnego oraz analitycznego – przekazał 7 kwietnia rzecznik rządu Piotr Müller.

Nowy wiceminister zdrowia doświadczenie zawodowe zdobywał także w sektorze prywatnym, współtworząc i zarządzając innowacyjnymi przedsięwzięciami biznesowymi ukierunkowanymi inwestycyjnie, gdzie odpowiadał m.in. za realizację ich strategii rozwoju i finansowanie.Marcin Martyniak był szefem gabinetu politycznego ministra zdrowia

Martyniak pracował w centralnym zespole eksperckim w KPRM, gdzie był odpowiedzialny m.in. za analizy i doradztwo w obszarze gospodarczym, inwestycyjnym oraz zdrowotnym.

Nowy podsekretarz stanu w resorcie zdrowia jest absolwentem Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego na kierunkach Finanse i Rachunkowość oraz Zarządzanie.

Marcin Martyniak studiował również Business Management na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania na ULHT w Lizbonie. Obecnie jako uczestnik studiów doktoranckich na Uniwersytecie Warszawskim prowadzi działalność naukowo-badawczą oraz dydaktyczną w ramach Katedry Gospodarki Narodowej UW.

źródło: rynek zdrowia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *