Obowiązek noszenia maseczek w szpitalach i aptekach zostanie przedłużony do końca kwietnia

wpis w: Zdrowie | 0

Rząd przedłuży do 30 kwietnia aktualne ograniczenia epidemiczne, m.in. obowiązkowe maseczki w szpitalach i aptekach. W wykazie prac rządu zamieszczono w czwartek informację na ten temat.

Rząd przedłuży do 30 kwietnia aktualne ograniczenia epidemiczne, m.in. obowiązkowe maseczki w szpitalach i aptekach
W wykazie prac rządu zamieszczono w czwartek informację na ten temat
Niewykluczone, że przedłużenia można się spodziewać również o kolejne miesiące
Prace rządu: nowe rozporządzenie covidowe

W wykazie prac KPRM zapowiedziano projekt zmienionego rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu zagrożenia epidemicznego.

W projekcie przewiduje się m.in. przedłużenie do 30 kwietnia grudnia 2022 r. obowiązywania obecnych ograniczeń, nakazów i zakazów.

Przedłużenie do 30 kwietnia 2023 r. obowiązywania obecnych ograniczeń, nakazów i zakazów uzasadnione jest – jak wskazano – m.in. aktualnie odnotowywaną liczbą nowych zakażeń wirusem SARS-CoV-2, jak również świadczeń opieki zdrowotnej, w tym w warunkach szpitalnych, udzielanych osobom z COVID-19.Za przedłużeniem, jak podano, przemawia też odnotowywana liczba zakażeń wirusem grypy, która stanowi czynnik mogący negatywnie wpływać na sytuację zdrowotną populacji.

Jako uzasadnienie wskazano również sytuację w innych państwach, w szczególności sąsiadujących z Polską.

W projekcie przewiduje się także wprowadzenie modyfikacji o charakterze porządkującym, wynikających ze zmiany podmiotu prowadzącego Krajowy Rejestr Pacjentów z COVID-19 – z Narodowego Instytutu Kardiologii Stefana Kardynała Wyszyńskiego – Państwowego Instytutu Badawczego w Warszawie na „jednostkę podległą ministrowi zdrowia właściwą w zakresie systemów informacyjnych ochrony zdrowia”.

Przypomnijmy, że również do dziś do godz. 14.00 można było składać uwagi do rozporządzenia w sprawie rejestru pacjentów z COVID-19. Uznano w nim za zasadne przedłużenie jego funkcjonowania do końca września br., w związku z przedłużeniem stanu zagrożenia epidemicznego. Sytuacja jak widać jest dynamiczna.
Pewnym jest natomiast, że rząd przedłuży do 30 kwietnia aktualne ograniczenia epidemiczne, m.in. obowiązkowe maseczki w szpitalach i aptekach.

źródło: rynek zdrowia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *