Ogólnopolska blokada Orlenu. Kierowcy się umawiają. Wiemy, na kiedy

wpis w: Zdrowie | 0

Kierowcy ze Stargardu i okolic mają wziąć udział w kolejnej po Bielsku-Białej proteście przeciwko wysokim cenom paliw. Chcą zablokować stację Orlenu. Jest też wydarzenie ogólnokrajowe.W miniony weekend w Bielsku-Białej kierowcy zablokowali wjazd na stację paliw, pozorując awarię samochodu. Wyrazili w ten sposób swój sprzeciw dotyczący wysokich cen paliw, które coraz trudniej uzasadnić. Akcją zainteresowali się kierowcy w całym kraju i już zbierają się grupy.

Na jednej z nich, konkretnie na „Stoją Stargard” na Facebooku pojawił się post z informacją o blokadzie stacji Orlenu w najbliższą sobotę między godziną 10 a 13. Chodzi o tę na ulicy Szczecińskiej 49, czyli na wyjeździe z miasta w kierunku Szczecina.

Kierowcy umawiają się na kawę. Najpewniej będzie to wyglądało tak, że po zatankowaniu pojazdu zostawią go przy dystrybutorze, zapłacą za paliwo, dokupią kawę i spokojnie będą ją pili, blokując w ten sposób dystrybutory.Nie tylko Stargard, lecz cały kraj

Wszystko wskazuje na to, że akcja może mieć wymiar ogólnokrajowy,Na Facebooku pojawiło się już wydarzenie pod hasłem „Blokujemy Orlen”, powstała także specjalna strona internetowa. Akcja ma się odbyć 11 czerwca między godz. 16 a 18. Założyciel lub założyciele wydarzenia tak opisują szczegóły:Jak się okazuje, podobnych działań może być więcej. I dotyczyć będą nie tylko stacji paliw Orlen. W Ostrołęce kierowcy już planują akcję pod nazwą „Tankowanie za 1 zł, bo na więcej mnie nie stać”. Na Spotted: Ostrołęka umawiają się na najbliższą sobotę, na godzinę 19. Jak ma to wyglądać? „Jedziemy na stację i tankujemy pojazd za symboliczną złotówkę, robimy mega korek na dystrybutorach, tylko w ten sposób zmusimy ich do zmniejszenia cen paliw, STOP wydawaniu całej wypłaty na tankowanie auta” – piszą organizatorzy.

źródło: wp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *