Papież Franciszek zamilkł. Chwilę później padły gorzkie słowa o wojnie.

wpis w: Zdrowie | 0

Papież Franciszek podczas niedzielnego spotkania z wiernymi skomentował sytuację w Ukrainie. – To nie jest tylko operacja wojskowa, ale wojna, która sieje śmierć, zniszczenie i nędzę – powiedział Ojciec Święty i po raz kolejny zaapelował o pokój.W niedzielę 6 marca papież jak co tydzień wygłosił przemówienie do tłumu wiernych zgromadzonych na placu św. Piotra. W tym tygodniu jednak przed Bazyliką św. Piotra zebrało się znacznie więcej osób niż zazwyczaj, niektórzy trzymali w dłoniach flagi pokoju i flagi Ukrainy.
Papież o wojnie w Ukrainie

Głównym tematem, który poruszył papież, była wojna w Ukrainie. Ojciec Święty nie potępił wprost Rosji za rozpoczęcie inwazji, ale w mocnych słowach powtórzył swój apel o pokój. Papież Franciszek nawiązał do wcześniejszych zapewnień Władimira Putina, jakoby sytuacja w Ukrainie nie była wojną, a „specjalną operacją wojskową”. Jak zauważył biskup Rzymu, prawda jest zupełnie inna, czego dowodzą kolejne ofiary wśród ukraińskich cywilów.

Po Ukrainie płyną rzeki krwi i łez. To nie jest tylko operacja wojskowa, ale wojna, która sieje śmierć, zniszczenie i nędzę – powiedział do wiernych papież Franciszek, cytowany przez Reutersa. Podczas przemówienia Ojciec Święty zaapelował do okupantów o zaprzestanie ataków, stworzenie korytarzy humanitarnych oraz powrót do negocjacji. – Niech zwycięży zdrowy rozsądek, wróćmy do poszanowania prawa międzynarodowego. (…) Wojna to szaleństwo, proszę, przestańcie – zwrócił się do najeźdźcy.Papież zapewnił też o pełnym wsparciu władz Kościoła katolickiego dla ofiar wojny. – Stolica Apostolska jest gotowa zrobić wszystko, aby oddać się w służbie pokoju – powiedział papież i dodał, że dwóch rzymskokatolickich kardynałów pojechało na Ukrainy, aby pomóc potrzebującym.

źródło: o2.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *