Pieniądze dla TV Trwam. Ministerstwa przekazały 6 mln zł

wpis w: Zdrowie | 0

Osiem minierstw oraz Kancelaria Premiera przekazały w sumie 5,9 mln zł na produkcję i emisję spotów w TV Trwam. Pieniądze płynęły na przestrzeni lat 2015-21.
Miliony złotych przekazał rząd na Zgromadzenie Najświętszego Odkupiciela (Redemptoryści) lub jego prowincją i fundacjami z nim związanymi. Chodzi o ponad 5,9 mln zł wydanych między listopadem 2015 a marcem 2021 r przez osiem ministerstw i KPRM – podaje pressserwis.

Pytania o umowy zawarte z wydawcą TV Trwam wystosowała posłanka Hanna Gill-Piątek w interpelacjach poselskich.
Jak wynika z odpowiedzi, najwięcej umów z fundacją Lux Veritatis zawarła kancelaria premiera – 2,3 mln zł. Wszystkie zawarte były po wybuchu pandemii. Pieniądze poszły na spoty w TV trwam o zapobieganiu COVID-19 oraz w akcji szczepionkowej.

Aż 1,3 mln zł na spoty w telewizji o. Rydzyka przekazał resort zdrowia. Chodziło o produkcję i emisję spotów dotyczących profilaktyki raka piersi oraz akcji „Planuję długie życie”. Ministerstwo rolnictwa wydało 636,4 tys. zł na spoty „Poznaj dobrą żywność” oraz program operacyjny „Rybactwo i morze”. Resort rodziny natomiast zawarł przez ostatnie 5 lat umowy na 386,6 tys. zł. Wydał na spoty promujące 500+ i kampanię „Wspieraj Seniora”.

źródło: money.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *