Polacy już wiedzą co z lockdownem. Decyzja niemal zapadła.

wpis w: Zdrowie | 0

Prawie 72 proc. Polaków uważa, że jesienią znowu będzie w Polsce lockdown – wynika z badania SW Research dla „Rzeczpospolitej”. Jedyny plus jest taki, że uważamy iż obostrzenia będą łagodniejsze. „Czy Pani/Pana zdaniem jesienią czeka nas powrót obostrzeń w związku z sytuacją epidemiczną?” – brzmiało pytanie w badaniu. Aż 36,5 proc. odpowiedziało tak. Kolejne 35,2 proc. również potwierdziło tezę, ale z zaznaczeniem, że restrykcje będą mniejsze niż jesienią zeszłego roku czy wiosną tego.

Wątpiący w lockdown? Ci są w zdecydowanej mniejszości. Z sondażu wynika też, że wprowadzenia obostrzeń nie spodziewa się 11,5 proc. respondentów, a 16,7 proc. badanych nie ma zdania w tej kwestii.

– Przywrócenia obostrzeń w jakimkolwiek zakresie spodziewa się 76 proc. respondentów między 25. a 34. rokiem życia i 77 proc. osób z wyższym wykształceniem. Powrót reżimu sanitarnego przewiduje 4 na 5 osób o dochodach w granicach 2001 – 3000 zł i częściej niż 3 na 4 mieszkańców największych miast (77 proc.) – komentuje wyniki badania cytowany przez portal Piotr Zimolzak, wiceprezes zarządu agencji badawczej SW Research.Co ciekawe możliwe obostrzenia mogą pojawić się także latem. Kilka dni temu przepisy wjazdu zaostrzyła Chorwacja. Także w Polsce mówi się o pierwszych restrykcjach w podróżach związanych z wariantem delta. Prezes Państwowych Portów Lotniczych Stanisław Wojtera stwierdził kilka dni temu, że czeka na wytyczne służb sanitarnych.

źródło: money.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *