Prezes Pfizera: Koronawirus będzie krążyć jeszcze wiele lat

wpis w: Zdrowie | 0

Koronawirus będzie krążył jeszcze przez wiele lat – ocenił szef koncernu farmaceutycznego Pfizer Albert Bourla we francuskiej stacji BFM TV. Dodał, że fala związana z wariantem Omikron powinna być ostatnią, która wiąże się z licznymi ograniczeniami.- To wirus, który rozprzestrzenił się na całym świecie, więc bardzo trudno się go pozbyć – wskazał Bourla. Ocenił jednak, że w przyszłości nie będzie wielu ograniczeń, ponieważ szczepionki i leczenie okazały się skuteczne.

W rozmowie z BFM TV oświadczył również, że szczepionka przeciw COVID-19 dla dzieci jest „bezpieczna i skuteczna”, ale zastrzegł, że czwarta dawka nie powinna być jeszcze dopuszczona do stosowania u wszystkich, ponieważ „nie zebrano wystarczającej ilości danych”.Plany opracowania leku przeciw COVID-19

Bourla powiedział, że w ramach walki z COVID-19 Pfizer przygotowuje plan inwestycyjny we Francji o wartości 520 mln euro. Ponadto – jak poinformował – koncern nawiązał współpracę z francuską grupą Novasep, by opracować lek przeciwko chorobie powodowanej przez koronawirusa.

źródło: interia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *