Prezes PiS mówił o ochronie zdrowia. 17 godzin czekania na SOR i 80 tys. dla lekarza

wpis w: Zdrowie | 0

Partia rządząca musi znaleźć sposób, by zmienić sytuację na SOR-ach – mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas swojego sobotniego spotkania z mieszkańcami Przemyśla na Podkarpaciu. Dodał, że nie może dochodzić do tego, że przez kilkanaście godzin pacjenci byli bez pomocy.
Prezes PiS: musimy zmienić sytuację na SOR-ach

Szef PiS przyznał podczas spotkania z mieszkańcami Przemyśla, że rząd nie rozwiązał wszystkich problemów, jakie występują np. w służbie zdrowia. Jak mówił, „ogromnie zwiększono wydatki, przeszło dwukrotnie” na ochronę zdrowia, ale „niektóre rzeczy są w dalszym ciągu załatwiane w sposób wysoce niezadowalający”.Jarosław Kaczyński przywołał przykład pacjenta, który musiał na SOR spędzić kilkanaście godzin.

– Bywa, że człowiek ciężko chory, mający swoje lata przybywa na SOR z czterdziestostopniową gorączką, a później się okazuje, że to sepsa. Spędza na krześle – bo nawet nie ma go gdzie położyć – 17 godzin. To jest taki przykład, który ja osobiście znam” – powiedział prezes.

Jego zdaniem „tak po prostu dalej być nie może”. – Musimy to zmienić, musimy znaleźć metodę, żeby to zostało zmienione – mówił.
„Anestezjolog jest potrzebny w szpitalu, żeby nie wiem co”

– Bywają kontrakty w tej chwili – i nie jakichś wybitnych profesorów – w szpitalach powiatowych po 80 tys. zł miesięcznie np. dlatego, że ten lekarz jest bezwzględnie potrzebny. Na przykład anestezjolog jest potrzebny w szpitalu, żeby nie wiem co – no to wykorzystuje to, żeby zawrzeć właśnie tego rodzaju kontrakt – powiedział Kaczyński.

Jego zdaniem są to „jednak zjawiska patologiczne”.

– Lekarze powinni bardzo dobrze zarabiać. To jest zawód bardzo ciężki, wymagający bardzo długiej nauki, żeby stać się lekarzem z prawdziwego zdarzenia, i to trzeba nagradzać, ale bez przesady (…), bo z kolei inni lekarze zarabiają 6 tys. zł brutto i też leczą, i często leczą lepiej niż ci, co mają przeszło 80 (tys. zł – PAP) – zwrócił uwagę prezes PiS.

– Więc to wszystko na głowie stoi, musimy to z powrotem postawić na nogi i o tym będziemy właśnie mówili – powiedział.

źródło: rynek zdrowia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *