Prezydent Konfederacji Lewiatan zatrzymany przez CBA. Henryka Bochniarz: to pokazówka

wpis w: Zdrowie | 0

— To jest po prostu pokazówka. Nie wiadomo, komu ma służyć — powiedziała w Radiu Zet dr Henryka Bochniarz, ekonomistka z Konfederacji Lewiatan. W ten sposób skomentowała zatrzymanie przez CBA prezydenta Konfederacji Lewiatan Macieja Wituckiego.
Niezależnie od powodów nie było podstaw, żeby w ten sposób zatrzymywać osobę publiczną — oceniła
Ekonomistka była też pytana o konflikt w NBP. — Wojna w NBP grozi tym, że nie będziemy mieli zaufania do żadnej instytucji — powiedziała
Kolejna instytucja jest kompromitowana, jej autorytet jest niszczony — dodała
— Przyznam się, że kiedy o 7.00 rano zadzwonił do mnie pan aspirant, informując, że został zatrzymany pan prezydent Witucki, myślałam, że to dowcip, bo to było tak bezsensowne — powiedziała Henryka Bochniarz w rozmowie z Beatą Lubecką podczas Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie.Przypomniała, że śledztwo w tej sprawie jest prowadzone od 2018 r. — Jakie musiały być odkrycia w ciągu nocy, że zdecydowali się na zatrzymanie w środku nocy (…). Nawet jeżeli zdarzyło się cokolwiek niezgodnego z prawem, nie było żadnego powodu, żeby w ten sposób zatrzymywać osobę publiczną. To jest po prostu pokazówka. Nie wiadomo, komu ma służyć — powiedziała ekonomistka.

— Czy ma pokazać, żeby takie organizacje jak Konfederacja Lewiatan, które są krytyczne wobec pomysłów rządu, siedziały cicho? — dodała.Ekonomistka była też pytana o konflikt w NBP. Z kolei pięciu członków Rady Polityki Pieniężnej sugeruje, że ich koledzy mogli popełnić przestępstwo i w związku z tym „rozważają złożenie w tej sprawie zawiadomienia”. Pod najnowszym oświadczeniem podpisali się członkowie, którzy zostali wybrani głosami Zjednoczonej Prawicy.— Kolejna instytucja jest kompromitowana, jej autorytet jest niszczony (…). Wojna w NBP grozi tym, że nie będziemy mieli zaufania do żadnej instytucji — powiedziała.

— To jest analogiczna sytuacja: ściganie kogoś, kto miał odwagę powiedzieć coś, co się władzy nie podoba — dodała.
Prezydent Konfederacji Lewiatan Maciej Witucki zatrzymany
Prezydent Konfederacji Lewiatan Maciej Witucki oraz były szef firmy Work Service i były senator PO Tomasz Misiak zostali zatrzymani przez służby.

„Czynności przeprowadzono w związku z postępowaniem dotyczącym wielomilionowych wyłudzeń z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w latach 2010-2019” – tłumaczy zatrzymanie Wituckiego CBA.

W środę po południu Konfederacja Lewiatan wydała oficjalny komunikat, w którym oświadczyła: „Jesteśmy oburzeni, że nastąpiło to w czasie nadzwyczajnego posiedzenia Prezydium Rady Dialogu Społecznego i w dniu otwarcia jednej z największych konferencji w tej części Europy — Europejskiego Forum Nowych Idei, której organizatorem jest Konfederacja Lewiatan. Maciej Witucki dał się poznać jako twardy i rzeczowy krytyk polityki gospodarczej rządu”.Następnie podkreślono, że „niezależnie od powodów nie było podstaw do zatrzymania w takiej formie”. „Dokonano go w nocy w hotelu w Gdańsku, by następnie przewieźć zatrzymanego do Wrocławia. Z informacji, jakie posiadamy wynika, że zatrzymanie dotyczy śledztwa w jednej ze spraw gospodarczych, które toczy się już od wielu lat. Szef Lewiatana wielokrotnie składał w tej sprawie wyjaśnienia i był zawsze do dyspozycji prokuratury” — czytamy.

źródło: businessinsider.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *