Przełom ws. COVID-19. Ogłosił to szef WHO

wpis w: Zdrowie | 0

Koniec pandemii COVID-19 jest „w zasięgu wzroku” – przekonuje Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). Instytucja opublikowała wytyczne dla rządów, które mają pomóc na „ostatniej prostej” w walce z koronawirusem.WHO zauważa, że w cotygodniowych raportach liczba zgonów z powodu COVID-19 na świecie jest najniższa od marca 2020 roku. Wtedy właśnie Wielka Brytania została niemal całkowicie zamknięta po raz pierwszy z powodu pandemii.

W samej Wielkiej Brytanii liczba infekcji spadła do ​​najniższego poziomu od prawie 11 miesięcy.

– Nigdy nie byliśmy bliżej końca tej pandemii – to jeszcze nie jest koniec, ale już go widać – powiedział dyrektor generalny agencji, dr Tedros Adhanom Ghebreyesus, cytowany przez Sky News.- Maratończyk nie zatrzymuje się, gdy pojawia się linia mety, biegnie mocniej, z całą energią, która mu została. My też musimy. Widzimy linię mety, jesteśmy na zwycięskiej pozycji. Ale teraz jest najgorszy czas, aby przestać biec – dodał.

Szef WHO powiedział, że nadszedł czas, aby „biegać ciężej”, dodając: – Jeśli teraz nie skorzystamy z tej okazji, narażamy się na więcej wariantów, więcej zgonów, więcej zakłóceń i więcej niepewności. Więc wykorzystajmy tę okazję – przekonywał.
Strategia WHO na zakończenie pandemii

Tedros Adhanom Ghebreyesus wezwał świat do „wspólnego zakończenia tej pandemii” i ogłosił, że WHO publikuje sześć raportów, które przedstawiają działania, jakie muszą podjąć teraz rządy.oprac. Sara Bounaoui
Dokumenty zawierają wytyczne dotyczące testów, szczepień, najlepszych praktyk w zakresie zarządzania chorobą, utrzymywania środków kontroli infekcji w placówkach opieki zdrowotnej, zapobiegania rozprzestrzenianiu się dezinformacji i zaangażowania społeczności.WHO oszacowała, że ​​w 2021 roku dzięki szczepionkom przeciw COVID-19 udało się uniknąć 19,8 miliona zgonów, a na całym świecie podano 12 miliardów dawek.

Organizacja ostrzega jednak, że wirus nadal stanowi „ostrą globalną sytuację kryzysową” i podkreśla, że w ciągu pierwszych ośmiu miesięcy 2022 roku ponad milion osób zmarło z powodu COVID-19.

źródło: wp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *