Rewolucja w TVP. KRRiT apeluje do premiera

wpis w: Pozostałe | 0

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji w apelu do Donalda Tuska domaga się „przywrócenia ładu prawnego i stosowania obowiązującego prawa w zakresie wyboru władz mediów publicznych”. To reakcja na zmianę zarządów w państwowych spółkach, które dokonał minister kultury. Według szefa KRRiT działania mają charakter „bezprawny”.

Maciej Świrski ocenił, że ostatnie zmiany w mediach należących do Skarbu Państwa „niosą za sobą niebezpieczeństwo utraty kontroli nad strategicznymi dla bezpieczeństwa Państwa systemami emisji”.

„Wraz z nielegalnym wyłączeniem na terenie całego kraju sygnału nadawczego programu TVP Info, TVP World i TVP3, zdjęciem z anteny programów informacyjnych, polska opinia publiczna stała się niemym świadkiem przewrotu w mediach publicznych” – przekazuje szef KRRiT w apelu do premiera.

Według Macieja Świrskiego zmiany dokonane w mediach państwowych „w sposób rażący naruszają dotychczasowe przepisy regulujące prawo medialne i budzi głęboki niepokój obywateli”.

„Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wzywa premiera Donalda Tuska do zatrzymania eskalacji bezprawia w Rzeczypospolitej Polskiej” – dodano w tekście oświadczenia opublikowanego na stronie KRRiT.

Zmiany w mediach państwowych. Komunikat resortu kultury

Zmiany w zarządach mediów państwowych ogłoszono w środę. Decyzję wydał minister kultury i dziedzictwa narodowego powołując się na sejmową uchwałę, wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 2016 roku, a także zapisy Kodeksu spółek handlowych.

„Decyzja o odwołaniu dotychczasowych władz i powołaniu nowych została podjęta na Walnych Zgromadzeniach Akcjonariuszy przez właściciela Spółek, reprezentowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, któremu przysługuje pełna autonomia w zakresie podejmowania takich decyzji” – przekazano w komunikacie resortu.

źródło: interia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *