Rosyjskie rakiety uderzyły w Beskidzki Tunel Kolejowy. To kluczowa arteria

wpis w: Zdrowie | 0

Rosjanie przeprowadzili atak rakietowy na Beskidzki Tunel Kolejowy – kluczową arterię transportową zachodniej Ukrainy. To przez nią dostarczane są dostawy uzbrojenia z Zachodu.Rosyjskie rakiety uderzyły w nocy ze środy na czwartek w zachodnią Ukrainę na terenie rejonu stryjskiego w obwodzie lwowskim oraz w obwodzie samborskim – przekazał szef lwowskiej obwodowej administracji wojskowej Maksym Kozicki.Kluczowa trasa transportów z Zachodu

Atak rakietowy został przeprowadzony m.in. na Beskidzki Tunel Kolejowy przechodzący przez Karpaty w obwodzie lwowskim.

Jest to kluczowa arteria transportowa Zachodniej Ukrainy, przez którą przechodzi 60 procent ładunków tranzytowych.”Według wstępnych danych, pocisk trafił w obiekt infrastruktury transportowej. Pięć osób zostało rannych” – poinformował Kozicki w mediach społecznościowych.
m
Opóźnione pociągi – także składy do Polski

Wskutek ostrzału rakietowego wstrzymany jest ruch wielu pociągów międzynarodowych, dalekobieżnych i lokalnych – poinformowała z kolei agencja Interfax-Ukraina.

Uszkodzenia są na tyle poważne, że wstrzymany został ruch pociągów na trasach międzynarodowych (pociągi Przemyśl – Odessa, Przemyśl – Kijów). Nie kursują również pociągi dalekobieżne łączące obwód lwowski z takimi miastami na Ukrainie jak: Kijów, Charków, Użhorod, Zaporoże, Odessa. Nie kursuje również wiele pociągów lokalnych.

Rosja rozmieszcza nowe grupy uderzeniowe na Morzu Czarnym
Na Morzu Czarnym jest coraz więcej okrętów Rosji, które mogą wystrzelić rakiety na Ukrainę – przekazuje Kanał24. Armia Kijowa poinformowała też o zniszczeniu dwóch rosyjskich jednostek desantowych.

źródło: wp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *