Rydzyk nie wierzy w pandemię?! „Tak robili komuniści”

wpis w: Zdrowie | 0

Podczas przemówienia w Częstochowie Tadeusz Rydzyk zasugerował, że istnieje światowy spisek, którego celem jest odciągnięcie wiernych od kościoła. Duchowny zapewnia wręcz, że zamknięte kościoły to nie sposób walki z pandemią, a próba wprowadzania „państwowego ateizmu”.

Tadeusz Rydzyk pojawił się w weekend na pielgrzymce, podczas której wygłosił przemówienie dotyczące koronawirusa. Redemptorysta uważa, że mimo pandemii w świątyniach nie powinny obowiązywać żadne restrykcje, a msze transmitowane przez Internet nie są w pełni wartościowe.

Internet nie zapewnia uczestnictwa we mszy świętej w pełni. To taki „ersatz” trochę („zastąpienie”). Jak już nic.. nie będę nic mówił – opowiadał zakonnik.
Toruński przedsiębiorca zachęca, by uczestniczyć w nabożeństwach tylko i wyłącznie osobiście. Natomiast jak podkreśla, kraje gdzie nadal obowiązuje zakaz chodzenia do kościołów, próbują wprowadzić państwowy ateizm na wzór ZSRR.

Tak robili komuniści, pamiętacie, w Związku Radzieckim czy gdzie indziej. Czy to nie jest plan podobny? Na pozór, że pandemia. Przecież do sklepów idą. Nawet na mecze już chodzą. Kochani, pomyślcie. Przyprowadźcie wszystkich do kościoła – ostrzegał duchowny.

Całego przedstawienia z uwagą słuchali licznie zgromadzeni działacze PiS. Na uroczystościach nie zabrakło parlamentarzystów, a nawet szefów państwowych spółek.Tadeusz Rydzyk nie wierzy w koronawirusa?

Mimo że pandemia doprowadziła do śmierci tysięcy Polaków, zakonnik uważa, że rząd nie powinien wprowadzać żadnych restrykcji. Co więcej, jeszcze do niedawna na stronie internetowej Radia Maryja promowano książkę „Fałszywa pandemia”, według której koronawirus i pandemia nie istnieją.

Tadeusz Rydzyk kilkukrotnie łamał obostrzenia pandemiczne, nawet w czasie, gdy Polska notowała kolejne rekordy zakażeń. Jednak sanepid nic w tej sprawie nie zrobił.

Zakonnik mimo wielu ostrych słów krytykujących działania władz związane z pandemią sam postanowił trochę zarobić na koronawirusie. W sklepach powiązanych z toruńskim biznesmenem można znaleźć między innymi koronawirusowe zestawy kazań oraz pandemiczne modlitewniki.

źródło msn com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *