Rzecznik MZ o spotkaniu z medykami. Andrusiewicz: nie liczyłbym, że dzisiaj wypracujemy porozumienie.

wpis w: Zdrowie | 0

We wtorek (5 października) przyszedł czas na piąte spotkanie protestujących medyków z przedstawicielem MZ. Jak stwierdził rzecznik resortu zdrowia, Wojciech Andrusiewicz, może rozpocząć się wypracowywanie porozumienia.
5 października w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” w Warszawie rozpoczęło się kolejne, piąte tym razem spotkanie medyków z ministrem Piotrem Bromberem
Rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz podczas briefingu prasowego zaznaczył, że MZ zamierza przedstawić protestującym propozycje rozwiązań
– Liczymy, że dzisiaj rozpoczniemy wypracowywanie porozumienia. Ubiegając wszelkie pytania, nie liczyłbym, że dzisiaj to porozumienie wypracujemy – podkreślił rzecznik

Rzecznik o spotkaniu z medykami

W Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” w Warszawie rozpoczęło się kolejne spotkanie przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia i Komitetu Protestacyjno-Strajkowego Pracowników Ochrony Zdrowia.

Rzecznik MZ podczas briefingu prasowego przed CPS „Dialog” podkreślił, że resort przedstawi protestującym kolejne propozycje rozwiązań i liczy na osiągnięcie porozumienie.

– Przedstawiamy dzisiaj kolejne punkty do rozmów. Przedstawiamy pewne propozycje rozwiązań, chociażby w zakresie wzrostu wynagrodzenia w przyszłym roku – powiedział Andrusiewicz.

Dodał, że „w tej chwili omawiana jest lista zawodów medycznych i niemedycznych do minimalnego wynagrodzenia”. „Minimalne wynagrodzenie już raz zostało ustalone, negocjujemy nad nim dalej, jak ustalić to wynagrodzenie na najbliższe lata i tak naprawdę to tu jest największy punkt sporu” – wskazał.Resort nie zgadza się na wszystko

Zaznaczył, że strona rządowa nie może zgodzić się na wzrost nakładów w cztery miesiące o 100 mld zł. „Na pewno nie możemy się zgodzić na wzrost nakładów w cztery miesiące o 65 mld zł. I liczymy, że z tymi brzegowymi warunkami druga strona zejdzie w stronę kompromisu” – dodał.

– Liczymy, że dzisiaj rozpoczniemy wypracowywanie porozumienia. Ubiegając wszelkie pytania, nie liczyłbym, że dzisiaj to porozumienie wypracujemy. Liczę, że zaczniemy to porozumienie wypracowywać, to jest istota tego dzisiejszego spotkania – podkreślił rzecznik.

Jak mówił, „jeśli dwie strony siedzą przy stole i rozmawiają, to zawsze istnieje pole do kompromisu”. „I na ten kompromis liczymy” – dodał.

źródło: rynek zdrowia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *