Sąd po stronie samorządu lekarskiego. Wniosek rektora Uniwersytetu Kaliskiego oddalony

wpis w: Pozostałe | 0

Sąd Apelacyjny w Łodzi oddalił wniosek Andrzeja Wojtyły, rektora Uniwersytetu Kaliskiego, o nakazanie Naczelnej Izbie Lekarskiej zamieszczenia sprostowania informacji zawartych na stronie internetowej NIL.

W ocenie samorządu lekarskiego Uniwersytet Kaliski im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego otworzył kierunek lekarski nie mając odpowiedniej infrastruktury i zaplecza technicznego, a sam program studiów nie został dopasowany do standardów kształcenia. Naczelna Izba Lekarska 6 października zawiadomiła Prokuraturę Okręgową w Ostrowie Wlkp. o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Uniwersytet Kaliski im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu. Na odpowiedź rektora samorząd lekarski nie musiał długo czekać. Rektor Uniwersytetu Kaliskiego, również kandydat na Senatora RP, złożył w trybie wyborczym (24-godzinnym) wniosek do Sądu Okręgowego w Kaliszu o zobowiązanie NIL do sprostowania opublikowanej informacji, poprzez zamieszczenie na stronie internetowej NIL, jakoby Uniwersytet Kaliski cechowała wysoka jakość kształcenia.

Decyzja sądu przychylna dla NIL

Samorząd lekarski podkreślił w odpowiedzi, że informacja na stronie NIL jest zgodna z prawdą i dotyczy samej Uczelni, a nie ubiegającego się o mandat senatorski rektora Uniwersytetu Kaliskiego, czy tym bardziej jego interesów wyborczych.

Finał całej sprawy jest taki, że Sąd Okręgowy podzielił argumenty Naczelnej Izby Lekarskiej i wniosek rektora oddalił. Andrzej Wojtyła złożył zażalenie do Sądu Apelacyjnego w Łodzi, który utrzymał w mocy decyzję Sądu I instancji.

źródło: pulsmedycyny.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *